27. září 2017 20:29 Lidovky.cz > Sport > Fotbal

Venku zima, vedle hrál Barys zápas KHL. Slávisté trénovali v Astaně pod zataženou střechou

  • Poslat
  • Tisk
  • Redakce
  • 0Diskuse
Fotbalisté Slavie trénovali v Astaně pod zataženou střechou. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Fotbalisté Slavie trénovali v Astaně pod zataženou střechou. | foto: Twitter SK Slavia Praha

Astana (od našeho zpravodaje) Venku fičí ledový vítr, ve kterém si musíte držet čepici, aby neulétla. Dovnitř neprofoukne, ale že by uvnitř moderní arény, ve které se zítra fotbalová Slavia utká s domácí Astanou, bylo teplo? To se zrovna říct nedá. Ani pod zataženou střechou se neobejdete bez bundy.

Když slávisté den před utkáním vybíhali k večernímu tréninku, teplota se pohybovala kolem deseti stupňů. Domácí se ale dušovali, že se do druhého dne podaří uzavřený stadion vytopit aspoň na patnáct.

Pro diváky možná ne úplně komfortní teplota, zato pro hráče naprosto přijatelná. I když...

„Naši Afričani budou říkat pořád: zima, zima. I kdyby bylo dvacet stupňů,“ usmíval se na tiskové konferenci trenér Jaroslav Šilhavý. „Ale berou to s úsměvem, jsou profíci. A není tu taková zima, aby se klepali.“

Co ještě slávisty na stadionu s modrožlutými sedačkami čeká? Především umělá tráva, na tu jsou připravení. A zřejmě ne úplně divoká atmosféra: tribuny sice pojmou třicet tisíc diváků, ale vyprodáno ve čtvrtek rozhodně nebude.

Střízlivý odhad místních? Přijde mezi deseti a patnácti tisíci fanoušků. To je na astanské poměry dost, na ligová utkání chodí do pěti tisíc lidí.

Větší zvuk má ve městě hokejový klub Barys, jehož aréna leží jen pár desítek metrů od fotbalového stadionu a během slávistického tréninku zářila do dálky: domácí právě hráli utkání KHL proti Jaroslavli.

Hosté z Prahy se přes den srovnávali se čtyřhodinovým časovým posunem, kvůli kterému snídali v poledne a obědvali až ve čtyři hodiny odpoledne.

„Kromě toho, že jíme v jiný čas, to ani moc nevnímám. Zvykl jsem si bez problémů,“ líčil záložník Ruslan Rotaň před tréninkem, který začal v devět večer kazašského času.

Čtvrteční utkání má výkop ve stejnou dobu, tedy v pět hodin času českého. Slávisté se pokusí navázat na vítězství v domácím zápase proti Maccabi Tel Aviv a získat do tabulky další tři body.

  • 0Diskuse
Mýty a fakta o nočním pomočování dětí
Mýty a fakta o nočním pomočování dětí

Podle odhadů trpí nočním pomočováním neboli enurézou asi pětina dětí ve věku 5 let, obtíže se však nevyhýbají ani starším jedincům. Rodiče často spoléhají na to, že „z toho dítě vyroste“, v horším případě děti trestají. Noční pomočování přitom může velmi negativně ovlivnit sebeúctu a duševní pohodu dítěte.

Najdete na Lidovky.cz