16:02aktualizováno  13. února 10:17
LONDÝN - Útočník Wayne Rooney rozhodl v anglické fotbalové lize parádními "nůžkami" o výhře Manchesteru United nad městským rivalem City 2:1. "Rudí ďáblové", kteří na svém hřišti v soutěži podesáté za sebou naplno bodovali, mají v čele neúplné tabulky sedmibodový náskok před druhým Arsenalem. Manchester City ztrácí na první místo již osm bodů a má o jedno odehrané utkání více.

Manchester United - Manchester City (gól Rooneyho). foto: Reprofoto

Rooney se v 78. minutě položil do Naniho centru a přesným kopem přes hlavu poslal míč do horního rohu Hartovy branky. Portugalec Nani otevřel skóre po přesně zakončeném úniku ve 41. minutě. Hosté vyrovnali v 65. minutě, když se střela střídajícího Edina Džeka šťastně odrazila od zad Davida Silvy do branky.

Manchester Utd. - Manchester City 2:1

Fotbalisté United tak napravili zaváhání z minulého kola, ve kterém utrpěli na hřišti posledního Wolverhamptonu první porážku v ligové sezoně. Naopak svěřenci trenéra Roberta Manciniho nedokázali zvítězit ani v šestém venkovním utkání v novém roce. Na Old Trafford vyhráli "Citizens" v Premier League jen jednou z předchozích 27 utkání.

Anglická Premier League - 27. kolo:

Manchester United - Manchester City 2:1 (41. Nani, 78. Rooney - 65. Silva), Arsenal - Wolverhampton 2:0 (16. a 56. Van Persie), Birmingham - Stoke 1:0 (90.+3 Žigič), Blackburn - Newcastle 0:0, Blackpool - Aston Villa 1:1 (14. Grandin - 10. Agbonlahor), Liverpool - Wigan 1:1 (24. Meireles - 65. Gohouri), West Bromwich - West Ham United 3:3 (3. Dorrans, 8. Thomas, 32. vlastní Reid - 50. a 83. Ba, 58. Cole), Sunderland - Tottenham 1:2 (11. Gyan - 44. Dawson, 57. Kranjčar).