12. července 2018 13:15, aktualizováno  19:17 Lidovky.cz > Sport > Fotbal

VIDEO: Chorvatští hasiči hitem sociálních sítí. K zásahu ‚odjeli‘ těsně před rozhodujícím gólem

Záhřebští fanoušci při sledování semifinále mistrovství světa. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Záhřebští fanoušci při sledování semifinále mistrovství světa. | foto: Reprofoto

MOSKVA Na sobě měli fotbalové dresy s tradiční bíločervenou chorvatskou šachovnicí. Záhřebští hasiči obklopili jedinou televizi a sledovali, jak jejich oblíbenci bojují na mistrovství světa proti domácímu Rusku o semifinále. Za vyrovnaného stavu 2:2 však z rozhlasu zaznělo, že musí jet na výjezd a oni během pár sekund naskákali do dvou automobilů. Nebyli tak u toho, jak Ivan Rakitič těsně poté vstřelil v penaltovém rozstřelu rozhodující gól a poslal Chorvaty do semifinále.

„Vatreni (ohniví, tradiční přezdívka Chorvatů) dnes hrají o finále mistrovství světa. Nejsme vatreni, ale ohněm se zabýváme. Když někdo použije hořáku nebo pyrotechniku, také se podíváme na oheň,“ stojí na facebookové stránce záhřebských hasičů.

Mario Mandžukič a spol se radují z vítězného gólu Chorvatů.
MS ve fotbale 2018, Chorvatsko vs. Anglie: Mandžukič prostřeluje Pickforda.

Zatímco šest hasičů se okamžitě obléklo a popadlo své helmy, aby naskákali do připravených aut, tři jejich kolegové, kteří zůstali na stanici, si mohli užít vítězného gólu Rakitiče. 

Později se ukázalo, že šlo pouze o nahrané video, které se váže k přezdívce reprezentace Vatreni. Hasiči tak natočili video, aby fanoušci byli během semifinále opatrní s pyrotechnikou a oni se mohli v klidu dívat také.

11.července 2018 v 09:40, příspěvek archivován: 12.července 2018 v 12:42

VIDEO: Video Facebook Vatrogasna postrojba Zagreb 11. 7. 2018 9:40

Pro zobrazení videa musíte mít zapnutou podporu JavaScriptu

Vatreni danas igraju za finale SP. Mi nismo vatreni, ali bavimo se vatrom. Oprezno kod upotrebe baklji i pirotehnike, da i mi (konačno) mozemo gledati vatrene #ZG193

larJaroslav Šindelář
M. Vápeník Virál. 22:24 12.7.2018
Z. Pátek Ale dobrej! 22:50 12.7.2018