Pátek 1. prosince 2023, svátek má Iva
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

VIDEO: Slavii popravila kontroverzně opakovaná penalta. Sudímu se nelíbil Kolářův pohyb

Sport

  23:43
HERNING/PRAHA - UVNITŘ ANKETA Fotbalisté Slavie prohráli v dánském Herningu s domácím Midtjyllandem sice vysoko 1:4, poslední dva góly jinak naprosto vyrovnaného souboje už ale byly oněmi pověstnými hřebíčky do rakve. Duel o půl miliardy korun se zlomil druhým gólem vítězů.

Od třetí minuty vedli. V 65. minutě sice Kaba po centru z pravé strany a první chybě ve dvouzápase Ondřeje Koláře srovnal, hostující brankář si ale mohl vzít o patnáct minut později odpustek.

SLEDOVALI JSME: Přísný sudí a opakovaná penalta. Slavii čeká jen Evropská liga

Po špatném odkupu Traorého totiž spadl míč ve vápně na ruku Holeše a slovinský sudí Damir Skomina odpískal pro hosty smolnou penaltu. Jenže tu Kaba neproměnil, Kolář opětovně předvedl, že mu chytání důležitých pokutových kopů opravdu jde (v Kluži, kterou Slavia ve stejné fázi předkola LM vyřadila, o tom ví své).

Kolář při penaltě Kaby, kterou nechal rozhodčí Skomina pro mnohé nepochopitelně opakovat.

Takhle stál brankář Slavie při penaltě proti rumunské Kluži, tehdy rozhodčí nechal ve hře pokračovat.

Jenže Skomina pískl do píšťalky pár vteřin poté, co se hosté začali radovat a pokračovalo se ve hře. Důvod? Opakování pokutového kopu. Proč? Protože Kolář údajně vyběhl před brankovou čáru dříve, než se Kaba dotkl míče.

Ne, hlavní si toho pochopitelně nevšiml, ostatně, šlo o situaci, kterou fotbal zažil tisíckrát. Jenže jeho kolega u videa vše pošeptal Skominovi do ouška…

Kolář sice vystihl i druhou penaltu – tentokrát stopera Scholze –, jenže toto zakončení už bylo dostatečně důrazné a umístěné na to, aby slávistický brankář míč opět vyrazil. A zlomení hosté dostali na cestu do Prahy a do základní skupiny Evropské ligy ještě dva kousky…

Dlužno dodat, že i opakování pokutového kopu si rozhodčí obhájí, Kolář byl skutečně těsně před brankovou čarou. Jenže, kolikrát jste už podobnou (a daleko křiklavější) situaci zažili či viděli a nepískalo se? A čistě dle regulí – Kabův spoluhráč, pozdější úspěšný střelec Scholze, při první exekuci byl také ve vápně o něco dříve, než se exekutor dotkl míče. 

Měla se penalta Kaby opakovat kvůli předčasnému vyběhnutí Koláře?

celkem hlasů: 215

Hlasování skončilo

Čtenáři hlasovali do 0:00středa 7. října 2020. Anketa je uzavřena.

Ne, tohle jsem nikdy neviděl124
Ano, dle pravidel57
Ano, ale bylo to přísné18
Ne16

Pomožte svému dítěti lépe se soustředit! Vyzkoušejte doplněk stravy ESPRICO®
Pomožte svému dítěti lépe se soustředit! Vyzkoušejte doplněk stravy ESPRICO®

Máte dojem, že má vaše dítě potíže se soustředěním? Impulzivita a hyperaktivita zasahují do jeho každodenního života? V tom případě by se mohl stát...