Pondělí 29. listopadu 2021, svátek má Zina
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Sport

VIDEO: Dost už s těmi lokty! Bezohledný sparťan Krejčí si řekl o velký flastr

Evropská liga - Sparta vs. AC Milán: zklamaný Ladislav Krejčí. foto: MAFRA

Názor
Ten zápas se měl dohrát úplně v klidu. Šest minut před koncem vedla fotbalová Sparta 2:0, horlivý nováček z Pardubic si možná zasloužil víc, ale už tušil, že z Letné ani přes statečný výkon a několik šancí body nepoveze. Nebyl důvod si myslet, že se ještě něco velkého semele, takže mnozí diváci už možná pomalu odcházeli od obrazovek, aby si připravili večeři. A pak se to stalo.
  11:35

Úlet

Bezohlednost?

Zákeřnost?

To, co ve středu předvedl sparťanský záložník Ladislav Krejčí - ten mladší z dua letenských jmenovců - můžete pojmenovat jak chcete, ale snad nejlépe situaci vystihnete slovem zatmění.

Utkání 12. kola první fotbalové ligy: Sparta Praha - FK Pardubice, 16. prosince...
Utkání 12. kola první fotbalové ligy: Sparta Praha - FK Pardubice, 16. prosince...

Zatmělo se zřejmě nejdřív v Krejčího mozku, jinak těžko vysvětlit, proč v závěru zápasu uprostřed hřiště ostře vlétl do nic neřešícího souboje a čelem k soupeři hrůzostrašně vytrčil loket.

Pak bylo chvíli temno i před očima pardubického záložníka Solila, který od sparťanského soupeře nečekaně schytal brutální knokaut přímo do obličeje. Když se zvedl z trávníku, raději hned vystřídal.

Velké štěstí, že hostující mladík neskončil v nemocnici, protože Krejčího zákrok tomu nahrával.

Dal by se akceptovat snad v kleci, kde se odehrávají zápasy MMA.

Ale na fotbalovém trávníku?

V žádném případě!

„Nebyl v tom úmysl zranit protihráče,“ hájil se po utkání Krejčí na svém Instagramu. „Každý souboj chci vyhrát a jdu do všeho naplno, ale uvědomuju si, že tohle bylo za hranou.“

Daleko za hranou.

Že rozhodčí Denev tasil nejdřív jen žlutou a až po avízu od kolegů u videa Krejčího vyloučil, je rozhodně na pováženou.

Ale hlavně by se teď měla zamyslet disciplinární komise, protože Krejčího surovost nesmí vyšumět jen tak. Na místě je mimořádný trest, pět zápasů a víc. A to hned z několika důvodů.

Zaprvé: zákroky loktem se už z principu musí trestat přísně, protože při nich může jít nejen o zdraví hráčů, ale v krajním případě třeba i o život.

Zadruhé: za podobné fauly exemplární tresty padly už několikrát. Útočník Švancara dostal před 11 lety za loket v obličeji soupeře šest zápasů, jiný střelec, Komličenko, v roce 2017 dokonce osm.

A zatřetí: Krejčí lokty používá v soubojích pravidelně, což platilo i pro středeční zápas. Vzhledem k tomu, že mu zatím nedošlo, co může bezohledností způsobit, flastr zjevně nutně potřebuje.

I Sparta musí vědět, že čahoun s číslem 37 na zádech by měl dostat přes prsty. Na Letné se na něm staví, pro kouče Kotala je nepostradatelný, i reprezentační trenér Šilhavý ho má při nominacích jen těsně pod čarou.

Může z něj vyrůst velký hráč, neústupný bijec a srdcař, jehož využije národní tým a třeba na něj čeká i angažmá v zahraničí.

Ale jen pokud sám pochopí, že všechno má svou mez.

Pokud se snad zhlédl v Tomáši Řepkovi, který tvrdostí strašil soupeře a dobýval srdce sparťanských fanoušků, hodí se připomenout: Řepku sice také nikdo neuřídil, nasbíral desítky karet a souboje s ním bolely, ale zároveň při nich nikdy nešlo o zdraví. I on, považovaný za vrchního rabiáta, věděl, kterou hranu už nesmí překročit.

Krejčí snad skutečně ví, že byl za ní. A musí si to zapamatovat.

Autoři:

ANALÝZA: Případ Kenosha. Média si napsala vlastní verzi

Premium Půlka Ameriky si udělala z Kylea Rittenhouse, jenž zastřelil dva lidi, vzorovou karikaturu bílého rasisty s puškou, a...

Pět nejčastějších chyb, které Češi dělají v penzijním spoření

Premium Ve starém „penzijku“ si na důchod spoří více než tři miliony Čechů a v nových fondech už přes 1,3 milionu lidí. Stát...

Strach se do lidí pouští jako jed. Horší než covid je hysterie, říká herec Dušek

Premium Je hercem, režisérem, scenáristou, moderátorem. Renesančního ducha zřejmě Jaroslav Dušek zdědil po svém rodu s modrou...

Mohlo by vás zajímat