Neděle 21. července 2024, svátek má Vítězslav
  • Premium

    Získejte všechny články
    jen za 89 Kč/měsíc

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
130 let

Lidovky.cz

VIDEO: Fanoušci Manchesteru United zpívají ve Stockholmu protiteroristické chorály

Sport

  16:16
STOCKHOLM - Fanoušci Manchesteru United jsou sice momentálně zaměstnaní večerním finálovým duelem Evropské ligy, ve kterém se jejich oblíbenci utkají s Ajaxem Amsterodam, jejich myšlenky ale míří také domů. Důvodem jsou pondělní teroristické útoky v tomto městě, které si vyžádaly 22 mrtvých.

Fanoušci Manchesteru United zpívají protiteroristický chorál. foto: youtube.com

Severoanglický Manchester a s ním i celá Velká Británie truchlí. Ostatně například i fotbalisté mistrovské Chelsea zrušil nedělní vítězný pochod Londýnem. „Ve světle tragických událostí máme pocit, že by nebylo vhodné uspořádat v neděli v Londýně vítěznou jízdu,“ zní v prohlášení klubu.

Dnešní večerní finále Evropské ligy mezi Manchesterem United a Ajaxem Amsterodam začne pochopitelně minutou ticha, to ale není jediné gesto soudržnosti přicházející ze švédské metropole.

Příznivci „Rudých ďáblů“ totiž byli v ulicích Stockholmu zachyceni při chorálech namířených proti teroristům z Islámského státu (ISIS). Své si řekli i zástupci obou klubů, které už oběti terorismu uctili minutou ticha během tréninků.

„Ta tragédie nás všechny hluboce zasáhla. Oběti a jejich rodiny jsou v našich myslích a srdcích,“ řekl už na tiskové konferenci ve Švédsku kouč Manchesteru José Mourinho. „Děláme svoji práci, kterou chceme dotáhnout do konce. Rozhodně ale nejsme plni natěšení jako obvykle,“ přidal.

Nizozemský celek přidal: „Z Amsterodamu s láskou do Manchesteru. Myslíme na všechny oběti i jejich blízké.“

Evropská fotbalová federace (UEFA) pak již v úterý rozhodla, že zápas se uskuteční dle plánu a za zvýšených bezpečnostních podmínek.

Autor: