18. října 2010 14:53 Lidovky.cz > Sport > Fotbal

VIDEO: Hráč z pole zaskočil za vyloučeného gólmana a chytil penaltu

Hráč zastoupil gólmana. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Hráč zastoupil gólmana. | foto: www.youtube.com

PACHUCA Není až tak neobvyklé, že místo vyloučeného brankáře musí zaskočit fotbalista z pole, aby se však takový gólmanský náhradník stal hrdinou zápasu zásluhou svých zákroků, už tak běžné není. V mexické lize se to podařilo mexickému záložníkovi Juanu Rojasovi, který chytil pokutový kop a udržel pro Pachuku remízu 1:1 v sobotním utkání s Moreliou.

Běžely poslední minuty zápasu, když se na branku Pachuky řítil osamocený protihráč. Brankář Miguel Calero mu skočil pod nohy a byl z toho faul, po kterém následovalo vyloučení a pokutový kop. Jelikož Pachuca už vystřídala všechny hráče, musel za brankáře zaskočit hráč z pole.

Těžké úlohy se chopil záložník Rojas. Navlékl na sebe brankářský dres, rukavice a stoupl si na brankovou čáru. Proti němu se postavil mexický reprezentační střelec Miguel Sabah, který patří k nejlepším útočníkům ligy, a tak pro něj nemělo být proměnění penalty žádný problém. Poslal míč zkušeně k tyči, ale Rojas směr střely vystihl a bravurním zákrokem míč vyrazil.

Napodobil tak několik málo kolegů, kteří v minulosti zazářili mezi třemi tyčemi jako záskok. Mezi ně patří i český útočník Jan Koller, který v roce 2002 musel do branky Dortmundu v utkání s Bayernem Mnichov a uplatnil své brankářské zkušenosti z dorosteneckých let. Několika výtečnými zákroky si tehdy dokonce vysloužil zařazení do sestavy kola jako brankář.

Lidovky.cz, ČTK

Naděje pro neplodné páry: Česko zavádí novou metodu mrazení vajíček
Naděje pro neplodné páry: Česko zavádí novou metodu mrazení vajíček

Státní ústav pro kontrolu léčiv schválil v nedávné době zcela novou metodu mrazení vajíček. Měla by eliminovat riziko poškození vajíčka při rozmrazení a dát tak ženám, které podstupují umělé oplodnění, větší šanci na úspěch.

Najdete na Lidovky.cz