15:00
valencie - On sám sice neskóroval, na vyrovnávacím gólu Realu Madrid v nedělním šlágru 17. kola La Ligy ve Valencii měl však lví podíl.

Thibault Cortois byl vysoko nad všemi hráči a měl velkou zásluhu na vyrovnání Realu Madrid. foto: Reuters

Real remizoval ve Valencii díky gólu v 95. minutě a před El Clasikem se opět dotáhl na Barcelonu

Belgický gólman Thibault Courtois vyrazil za stavu 1:0 pro domácí tým v 95. minutě k brance Valencie, naskočil si centr Tonyho Kroose, a i když brankář soupeře Jaume Doménech jeho pokus vyrazil, měl Courtois velký podíl na gólu Karima Benzemy.

Míč se totiž odrazil pod nohy stopera Valencie Ezequiela Garaie, jemuž však Courtois rychlým přistoupením zabránil, aby míč odkopl do bezpečí.

Dezorientovaný Garai posunul patou míč jen za sebe, kde stal připravený francouzský kanonýr Realu Benzema a míč nekompromisně poslal pod břevno bezmocného Doménecha.

„Byl to Thibault (Courtois), kdo rozhodl o vyrovnání. Ukázal všem našim fanouškům, že se nikdy nevzdáváme. Do vyrovnání jsme dali spoustu úsilí a Thibault (Courtois) s Karimem (Benzemou) jej přetavili v gól,“ pochvaloval si kouč Realu Zinedine Zidane.