4. listopadu 2010 10:35 Lidovky.cz > Sport > Fotbal

VIDEO: Hvězdný Ronaldo chce být králem, chová se ale jako spratek

Herecký výkon Ronalda. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Herecký výkon Ronalda. | foto: www.youtube.com

PRAHA/MILÁN Září. Jeho trestné kopy budí ze spaní nejednoho brankáře světa. Střílí jeden gól za druhým. Je nejlepším kanonýrem španělské ligy. Přesto se pětadvacetileté ofenzivní eso Realu Madrid Cristiano Ronaldo nemůže nazývat králem světového fotbalu. Sám se totiž sráží z trůnu vlastními teatrálními výstupy, které patří na divadelní prkna a ne fotbalové trávníky.

Mohl to být opět jeho zápas. Zářil, bortil obranu AC Milán, přestože byl více jak důsledně bráněn pravým bekem domácích Ignaziem Abatem i milánským kapitánem Gennarem Gattusem. Nebyl. Nejenže Real Madrid ztratil ve 4. kole Ligy mistrů na půdě milánského giganta vítězství (dramatický duel skončil 2:2), hvězdný Portugalec předvedl další ze své plejády hereckých výkonů hodných cen Akademie.

Běžela 24. minuta sledovaného duelu, když po levé straně stíhal Ronaldo dlouhý výhoz gólmana Casillase. Vše pod pečlivým dohledem svého stínu Abateho. Oba soupeři se dostali za postranní čáru a oba se - jak je obvyklé - domnívali, že aut má zahrát jeho tým (pravdu měl Ronaldo).

INCIDENT RONALDA S ABATEM:

Když se sokové potkali u mantinelu, Ronaldo zajel do Abateho ve snaze sebrat mu míč, ten se otočil a rukou zasáhl Portugalce dlaní do hrudi a krku. A v ten okamžik přišel dokonalý herecký výstup: Ronaldo se otočil na sudího, chytil se za nos a s bolestivou grimasou se skácel k zemi, kde si ještě stačil kontrolovat po očku, zda se sudí Webb "chytil". Cíl byl jasný: dosáhnout vyloučení nebo alespoň karetního napomínání milánského obránce

Anglický sudí ale tentokrát nechyboval (v zápase ale později již tak přesný několikrát nebyl) a Ronaldovi jeho komedii lidově "nesežral". "K tomu lze říct jedno. Nikdy nebude nejlepší na světě, pokud se bude takto chovat Jiné legendy a hvězdy to pochopily, on ještě stále ne," okomentoval výstup Portugalce ve studiu České televize bývalý fotbalista a kouč Günter Bittengel.

Antonín Vavrda

Autor

Antonín Vavrdaantonin.vavrda@lidovky.czČlánky

Vlhčenec ubrouskový: Krkonoše bojují s odpadky vtipnou kampaní
Vlhčenec ubrouskový: Krkonoše bojují s odpadky vtipnou kampaní

Krkonošský národní park (KRNAP) v loňském roce navštívilo téměř 3,8 milionu lidí. Negativním dopadem masové turistiky je velké množství odpadků, které po sobě lidé v přírodě zanechávají. Dobrovolníci jich každoročně sesbírají skoro 3 tuny.

Najdete na Lidovky.cz