Čtvrtek 2. prosince 2021, svátek má Blanka
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

VIDEO: Čtyři tyče za pět minut. Střídající fotbalista měl smůlu, fanoušci to srovnávají s virtuální realitou

Sport

  12:24
Haifa - Trefit ve fotbal čtyřikrát tyč za pět minut, tomu se říká smůla. Když jde o střídajícího novice v týmu a stane se mu to v závěru vypjatého duelu, tak se těžko nacházejí slova. Přesně to se událo v Izraeli a nyní se tím baví celý svět.

Izraelský útočník Eli Elbaz . foto: Reprofoto

Komickou pasáž nabídl závěr utkání druhé izraelské ligy. Útočník Sektzia Ness Ziona Eli Elbaz dostal šanci v zápase proti Hapoelu Kfar Shalem (1:0) na závěrečných devět minut a jasný vzkaz: Jdi na plac a pojisti naše vedení. Osmadvacetiletý Izraelec však během pěti minut nastřelil čtyřikrát tyč.

Po příchodu do nového klubu si chtěl Eli Elbaz rychle získat důvěru svých spoluhráčů a nového trenéra tak, aby si brzo vydobyl pevné místo v sestavě druholigového izraelského klubu Sektzia Ness Ziona.

Povedlo se mu to částečně, osmadvacetiletý útočník si dozajisté bude muset v kabině vyslechnout řadu vtípků na jeho osobu.

Důvod?

Elbaz nastoupil na posledních devět minut utkání proti Hapoelu Kfar Shalem, během nich se mu podařilo takřka nemožné - během pěti minut nastřelit čtyřikrát tyč a video s tímto počinem se okamžitě stalo celosvétovým viralem. Na zmiňovanou pětidevítiminutovku tak vzniklo například video, které doprovází hudba z filmu Titanic “My Heart Will Go On”.


„Darwinova cena za letošní rok pro fotbal má jasného vítěze,“ má jasno jeden z fanoušků na Twitteru.

„Je toto realita nebo FIFA? Podobné věci se mi stávají téměř každý den,“ naráží jeden z příznivců na populární konzolovou fotbalovou hru, ze které jsou podobné “výjevy” častými hity kompilací herních nadšenců.

Paradoxním faktem tak zůstává, že v kolonce pro utkání bude mít Elbaz čtyři střely, ani jedna z nich ale nebude zaznamenána na branku.

Autor:
Témata: Izrael, FIFA, Twitter

Blogera připravil lajdáctvím o nohu, další zranil. Za nehodu dostal podmínku

Premium S podmínkou na pět let odešel od soudu čtyřiačtyřicetiletý Moldavan. V červenci 2019 způsobil na obchvatu Chrudimi...

Přes víkend zemřou všichni z JIP. Sestra vypráví o práci v době covidu

Premium Markéta Svobodová, hlavní sestra z Masarykovy nemocnice v Ústí nad Labem, stojí spolu s dalšími šesti kolegyněmi z...

Android Auto a CarPlay v každém autě. Poradíme vám, jak na to

Premium Chcete používat oblíbenou navigační aplikaci na displeji v autě místo telefonu? Přečtěte si, jak to udělat a neutratit...

Mohlo by vás zajímat