Pátek 29. září 2023, svátek má Michal
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

VIDEO Největší parády Eura. Líbí se více 'Angličan' Hamšík, nebo přímák Balea?

Sport

  14:00
PRAHA - Celkem už 34 branek v 18 zápasech padlo na letošním Euru. Gólový průměr to sice není bůhvíjaký, na druhou stranu hodně z těchto gólů skutečně stálo za to a často překryly dojem z nepříliš kvalitních duelů.

Matúš Kozáčik na střelu Garetha Balea nedosáhl. foto: ČTK/AP

Nevěříte? Snad vás přesvědčí následující výběr pěti dle nás nejkrásnějších tref dosavadního průběhu mistrovství Evropy. Který je dle vás tím nejhezčím ze všech?

Matúš Kozáčik inkasuje od Garetha Baleho.
Anglie vs. Wales (Baleho trefa).

5. PŘÍMÝ KOP ERIKA DIERA PROTI RUSKU

První gól Anglie na šampionátu stál skutečně za to. A nemá ho na svědomí Wayne Rooney ani Harry Kane, který se na exekuci standardních situací v dresu Albionu specializuje. K míči se postavil i tentokrát, jen jeho rozehrání nechal nakonec na Dierovi. Nebylo to špatné rozhodnutí. Co na tom, že Angličané nakonec s Ruskem „jen“ remizovali. Paráda dvaadvacetiletého záložníka Tottenhamu budiž alespoň trochu náplastí na nechutné chování ostrovních a ruských rádoby-fandů.

4. PŘÍMÝ KOP GARETHA BALEA PROTI SLOVENSKU

Wales se na evropském šampionátu spoléhá na svoji miliardovou hvězdu Garetha Balea a ten zatím očekávání – na rozdíl od jiných zvučných jmen – dokáže naplňovat. Jeho trefa proti Slovensku budiž důkazem. A je jen na vás, zda si myslíte, že to mohl Matúš Kozáčik chytit, či nikoliv (podobně se Bale prosadil ve čtvrtek proti Anglii, kdy skoro stokilometrovou pumelicí letící něco málo přes sekundu pokořil Joa Harta).

Mimochodem na Slováky má Bale nejspíše spadeno. Psal se datum 7. října 2006, když v kvalifikaci o Euro 2008 porazili naši východní sousedé Wales na jeho půdě 2:1. O jedinou trefu se postaral jistý sedmnáctiletý mladík jménem Gareth Bale. Taktéž z přímého kopu. Tehdy to byl jeho první gól v seniorské reprezentaci Walesu.

3. LUKA MODRIČ PROTI TURECKU

„Mohlo to dopadnout takto, nebo jsem to také mohl poslat až za stadion,“ komentoval svoji výstavní trefu chorvatský lídr Luka Modrič. Proti Turecku předvedl za hranicí vápna extrémně těžký kop, kterým vykouzlil pro své barvy tři body. Jeho umění nesnižuje ani fakt, že Ozan Tufan místo toho, aby proti němu co nejrychleji vystoupil, pojal celou situaci spíše jako módní přehlídku, při které zapomněl na hřeben a zrcátko.

2. DIMITRI PAYET PROTI RUMUNSKU

Hned úvodní duel celého šampionátu nabídl jednu parádní trefu. Francouz Dimitri Payet se pod výhru nad Rumunskem podepsal v závěru souboje krásně kroucenou střelou zpoza vápna na zadní tyč. Ve druhém souboji na turnaji proti Albánii navíc Payet ukázal, že podobně kouzlit umí také svojí pravačkou. V prvním případě nesla jeho trefa tříbodové razítko na francouzskou výhru, ve druhém potvrzovala postup pořádající země do osmifinále.

1. MAREK HAMŠÍK PROTI RUSKU

Dle nás zatím jednoznačná jednička mezi všemi parádami na šampionátu. Slovenský lídr si v závěru prvního poločasu proti Rusku seběhl na hranici vápna pro rozehrávku nakrátko z rohového kopu, míč si zasekl, podíval se a poté jej napálil do vzdálenější šibenice, kouzlo okamžiku završilo cinknutí míče o tyč ruské branky. Přirovnání Slováků k „Panenkovskému dloubáku“ je možná trochu přehnané, o tom, že šlo o výstavní gólový kousek ale pochybovat příliš nelze.

Anketa

Jaký gól se vám v dosavadním průběhu Eura líbil nejvíce?

Branka Erika Diera 139
Branka Garetha Balea 107
Branka Luky Modriče 132
Branka Dimitrije Payeta 97
Branka Marka Hamšíka 749
Jiný gól 147

Kojenecké lahvičky, které šetří přírodu? Vyzkoušejte je s námi zdrama!
Kojenecké lahvičky, které šetří přírodu? Vyzkoušejte je s námi zdrama!

Jestli máte doma malé miminko a zároveň je pro vás důležitá starost o naši planetu, pak rozhodně otestujte nové kojenecké lahve NUK For Nature s...