Úterý 27. září 2022, svátek má Jonáš
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

VIDEO: Osina v zadku či kabelka od Prady. Fanoušci si utahují z kouče Rady

Sport

  6:00
PRAHA - Nový kouč fotbalové Sparty Petr Rada po svém představení v klubu přiznal, že zájem aktuálně třetího celku tabulky nečekal. Nebyl sám. Překvapení jsou i fotbaloví fanoušci, kteří angažování bouřlivého trenéra, jenž po pár měsících skončil i v poslední Příbrami, nerozumí. Rada se tak okamžitě stal terčem vtipů, které se začaly rychle šířit internetem.

Petr Rada coby nový kouč Sparty. foto: ČTK

Drzoun Lavi vizionářem. Přišli jsme si pro r(R)adu, zval coby sparťan před lety na derby

Jestli je sparťanský kouč něčím vyhlášený, je to jeho mnohdy impulzivní jednání. Fotbaloví nadšenci proto nemohli nepřipomenout devět let staré video z pozápasové tiskové konference, kde se Rada pustil do svého protějšku, tehdejšího trenéra Mladé Boleslavi Zdeňka Ščasného.

“Ty si na mě nemůžeš dovolovat nic, chovej se slušně,“ vyčinil Ščasnému v té době teplický kouč. „Buď rád, že žiješ, ty ubrečenej. Tebe mám rád jako osinu v zadku,“ pokračoval v napadání. Po letech oba aktéři tvrdí, že si vše už vyříkali a mají spolu korektní trenérský vztah.

Od pondělka je vedle známého videa spojuje další skutečnost - nálepka sparťanského „lodivoda“. Právě Ščasný Spartu vedl ještě na začátku letošní sezóny, lavičku opustil po nepovedených výsledcích v podzimní části.

Poprvé byl Rada se Spartou spojován už na jaře roku 2013. V době, kdy trénoval pražskou Slavii, se jeho jméno stalo tématem upoutávky na derby. Sparťanští fanoušci Jakub Štáfek - v posledních měsících známý jako Julius „Lavi“ Lavický z internetového komediálního seriálu Vyšehrad - a Jiří Panzner si v ní přišli pro r(R)adu k zarytému slávistovi Pavlu Novotnému.

Ten se po chvíli vrátil s fotkami Petra Rady a s lehkým srdcem jim ho chtěl přenechat. Že by ale o něj sparťané dvakrát stáli, se říct nedá. „Co by jsme s ním jako dělali?“ zeptal se Štáfek. „Si ho dejte klidně za okno. Třeba pro Straku,“ zněla odpověď rivala. Rada v klubu krátce po souboji pražských „S“ (Sparta vyhrála doma 3:0) skončil.

Sparťané se při posmívání Petru Radovi nezapomněli otřít ani o záložníka Lukáše Váchu, mimo jiné producenta vlastní módní kolekce, který je pověstný svou zálibou v oblékání. Výsledek? Krátký smyšlený dialog mezi několikanásobným reprezentantem a generálním ředitelem klubu Adamem Kotalíkem.

Reakci většiny sparťanských fanoušků na jmenování Petra Rady hlavním koučem letenského klubu se na Twitteru snažil satiricky přiblížit i sportovní novinář Jakub Konečný. Ve svém příspěvku se podělil o ukázku ze seriálu Čtvrtá hvězda, která zachycuje zklamaného herce Davida Novotného, mimo jiné vášnivého fandy historicky nejúspěšnějšího českého týmu.

Zoufalí sparťané nepřející si Radu na lavičce Sparty se dokonce modlili, aby někdejší reprezentační trenér na Letnou nezavítal. Ani odříkání Otčenáše ovšem Daniela Křetínského a jeho družinu v rozhodování neobměkčilo.

Někteří letenští příznivci byli Radovým příchodem natolik rozladěni, že by na utkání svého oblíbeného manšaftu raději přestali chodit. Jeden z uživatelů se tak na Twitteru zástupců klubu zeptal, zdali při navrácení permanentky dostane své peníze zpět. Jeho zvídavý dotaz zůstal bez odpovědi.

Autor:

Sověti ozářili Richarda Nixona radioaktivitou. Jeho agenti to zastavili trikem

Premium Při návštěvě v Sovětském svazu Richard Nixon sice přátelsky hovořil se sovětským vůdcem Nikitou Chruščovem v takzvané...

Test kočičích kapsiček. I z krmiva za deset korun může zvíře dostat vše

Premium Kočky nám sice někdy připadají mlsné, ale ony jen v miskách hledají to, co jejich tělu prospívá nejvíc: maso plné...

Extra steh po porodu navíc? Rodičky děsí ponižující husband stitch

Premium Přivést dítě na svět znamená pro většinu žen prožít si mnoho vypjatých chvil. Vyrovnat se s průběhem porodu nemusí být...

Digitální závislost u dětí? Poradíme, jak je motivovat k pohybu
Digitální závislost u dětí? Poradíme, jak je motivovat k pohybu

V Česku proběhl rozsáhlý výzkum o digitální závislosti napříč populací. Jeho výsledky vás možná překvapí. Děti školou povinné totiž velkou část...

Mohlo by vás zajímat