Pondělí 20. září 2021, svátek má Oleg
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

VIDEO: Osina v zadku či kabelka od Prady. Fanoušci si utahují z kouče Rady

Sport

  6:00
PRAHA - Nový kouč fotbalové Sparty Petr Rada po svém představení v klubu přiznal, že zájem aktuálně třetího celku tabulky nečekal. Nebyl sám. Překvapení jsou i fotbaloví fanoušci, kteří angažování bouřlivého trenéra, jenž po pár měsících skončil i v poslední Příbrami, nerozumí. Rada se tak okamžitě stal terčem vtipů, které se začaly rychle šířit internetem.

Petr Rada coby nový kouč Sparty. foto: ČTK

Jestli je sparťanský kouč něčím vyhlášený, je to jeho mnohdy impulzivní jednání. Fotbaloví nadšenci proto nemohli nepřipomenout devět let staré video z pozápasové tiskové konference, kde se Rada pustil do svého protějšku, tehdejšího trenéra Mladé Boleslavi Zdeňka Ščasného.

“Ty si na mě nemůžeš dovolovat nic, chovej se slušně,“ vyčinil Ščasnému v té době teplický kouč. „Buď rád, že žiješ, ty ubrečenej. Tebe mám rád jako osinu v zadku,“ pokračoval v napadání. Po letech oba aktéři tvrdí, že si vše už vyříkali a mají spolu korektní trenérský vztah.

Od pondělka je vedle známého videa spojuje další skutečnost - nálepka sparťanského „lodivoda“. Právě Ščasný Spartu vedl ještě na začátku letošní sezóny, lavičku opustil po nepovedených výsledcích v podzimní části.

Poprvé byl Rada se Spartou spojován už na jaře roku 2013. V době, kdy trénoval pražskou Slavii, se jeho jméno stalo tématem upoutávky na derby. Sparťanští fanoušci Jakub Štáfek - v posledních měsících známý jako Julius „Lavi“ Lavický z internetového komediálního seriálu Vyšehrad - a Jiří Panzner si v ní přišli pro r(R)adu k zarytému slávistovi Pavlu Novotnému.

Ten se po chvíli vrátil s fotkami Petra Rady a s lehkým srdcem jim ho chtěl přenechat. Že by ale o něj sparťané dvakrát stáli, se říct nedá. „Co by jsme s ním jako dělali?“ zeptal se Štáfek. „Si ho dejte klidně za okno. Třeba pro Straku,“ zněla odpověď rivala. Rada v klubu krátce po souboji pražských „S“ (Sparta vyhrála doma 3:0) skončil.

Sparťané se při posmívání Petru Radovi nezapomněli otřít ani o záložníka Lukáše Váchu, mimo jiné producenta vlastní módní kolekce, který je pověstný svou zálibou v oblékání. Výsledek? Krátký smyšlený dialog mezi několikanásobným reprezentantem a generálním ředitelem klubu Adamem Kotalíkem.

Reakci většiny sparťanských fanoušků na jmenování Petra Rady hlavním koučem letenského klubu se na Twitteru snažil satiricky přiblížit i sportovní novinář Jakub Konečný. Ve svém příspěvku se podělil o ukázku ze seriálu Čtvrtá hvězda, která zachycuje zklamaného herce Davida Novotného, mimo jiné vášnivého fandy historicky nejúspěšnějšího českého týmu.

Zoufalí sparťané nepřející si Radu na lavičce Sparty se dokonce modlili, aby někdejší reprezentační trenér na Letnou nezavítal. Ani odříkání Otčenáše ovšem Daniela Křetínského a jeho družinu v rozhodování neobměkčilo.

Někteří letenští příznivci byli Radovým příchodem natolik rozladěni, že by na utkání svého oblíbeného manšaftu raději přestali chodit. Jeden z uživatelů se tak na Twitteru zástupců klubu zeptal, zdali při navrácení permanentky dostane své peníze zpět. Jeho zvídavý dotaz zůstal bez odpovědi.

Autor:

Nesmysly o inflaci v Česku. Znovu bude nízká, uvidíte, tvrdí ekonom Michl

Premium ČSÚ zveřejnil, že inflace je nejvyšší od roku 2008, 4,1 %. Hned v pátek jsem k tomu vydal v MF DNES článek „Nebojte se...

Chci přidat 20 tisíc. Generaci Z kuráž nechybí, s trpělivostí už je to horší

Premium Sedmatřicetiletý Libor vede pobočku banky v krajském městě. Za poslední měsíce přijal několik mladých lidí, dvacátníků...

Hladovění je to nejlepší, co pro sebe lidé mohou udělat, říká neurolog

Jde o největší problém současné medicíny, a to bez ohledu na covid-19 - Alzheimerova nemoc, nejčastější typ demence....

Mohlo by vás zajímat