Sobota 18. září 2021, svátek má Kryštof
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Pouliční válka v Opavě. Policie po střetech před stadionem zatkla 50 fandů Baníku

Sport

  14:30aktualizováno  17:58
OPAVA - UVNITŘ VIDEO. Kvůli nedostatečnému počtu vstupenek na ostře sledované druholigové derby na hřišti SFC Opava se rozhodli zůstat fanoušci Baníku Ostrava demonstrativně před stadionem. Těsně před výkopem se pokusili vylomit bránu od stadionu, policii se psy se ale podařilo je vytlačit asi 50 metrů od vstupu do areálu. Policisté zadrželi celkem padesát lidí, na místě navíc došlo ke zranění několika fanoušků, které ošetřili záchranáři. Mezi zraněnými je i policista. Ostravští fanoušci však odjíždí z Opavy posilněni výhrou svých oblíbenců 1:0.

Fanoušek Baníku Ostrava pozoruje zasahující těžkooděnce. foto: ČTK

„Zatím probíhají nutné úkony a dokumentování protiprávního jednání lidí, kompletní informace poskytneme, až je budeme mít,“ řekla po 15. hodině iDNES.cz k identitě zadržených krajská policejní mluvčí Gabriela Holčáková. Před 18. hodinou doplnila, že se fanoušci přesouvají po městě, situace se ale uklidňuje.

Kolem půl třetí uvedla, že se fanoušci obou týmů k sobě snažili dostat a útočili na sebe. „Pokud se dopouští protiprávního jednání, jsou omezováni na osobní svobodě,“ doplnila Holčáková.

Nejvíce fanoušků přijelo z Ostravy speciálně vypraveným vlakem, který přijel do Opavy ve 13 hodin. Poté policie doprovodila fanoušky ke stadionu. A teprve začaly násilnosti z jejich strany.

Podle policie přijely na stadion zhruba dva tisíce příznivců Ostravy.

Těžkooděnci zadržují před opavským stadionem jednoho z ostravských fanoušků.
Fanoušek Baníku Ostrava skanduje pokřik před přihlížejícími policisty.

Ti přitom měli k dispozici jen 340 vstupenek. „Máme informace z řad fanoušků, že se do Opavy chystá i větší množství fanoušků z Polska. Zápas jsme vyhodnotili jako velmi rizikový,“ zmínil krajský policejní šéf Tomáš Kužel.

Právě fandové z Katovic, družebního klubu ostravských příznivců, několikrát v minulosti vyvolali výtržnosti. Opavu zase podpoří příznivci ŚLĄSK Wroclaw.

Krajský policejní ředitel nastínil, že v Opavě budou v akci stovky policistů. „Přesný počet před opatřením nesdělujeme. Ale už při vjezdu do Opavy hlídky namátkově zastaví automobily,“ naznačil Kužel, že policisté budou zabavovat nebezpečné předměty.

Vyzval také, aby lidé zhruba od poledních hodin až do večera nechodili do Městských sadů u fotbalového stadionu, pokud nejdou na fotbal. „Musejí počítat s tím, že v ulicích bude značně více policistů.“

Do Opavy přijely policejní pořádkové jednotky nejen z našeho kraje, ale také z Olomouce, Brna a z Prahy, připravena bude zásahová jednotka. Pokud to počasí dovolí, tak policie nasadí i vrtulník.

Kužel také varoval případné chuligány, že Opava má v ulicích propracovaný kamerový systém.

„Také my jsme renovovali optické linky a kvalitu kamer přímo na stadionu. Do zlepšení bezpečnostních opatření jsme nyní investovali přes milion korun,“ uvedl předseda představenstva opavského klubu Marek Hájek.

Autor:

Nesmysly o inflaci v Česku. Znovu bude nízká, uvidíte, tvrdí ekonom Michl

Premium ČSÚ zveřejnil, že inflace je nejvyšší od roku 2008, 4,1 %. Hned v pátek jsem k tomu vydal v MF DNES článek „Nebojte se...

Chci přidat 20 tisíc. Generaci Z kuráž nechybí, s trpělivostí už je to horší

Premium Sedmatřicetiletý Libor vede pobočku banky v krajském městě. Za poslední měsíce přijal několik mladých lidí, dvacátníků...

Hladovění je to nejlepší, co pro sebe lidé mohou udělat, říká neurolog

Jde o největší problém současné medicíny, a to bez ohledu na covid-19 - Alzheimerova nemoc, nejčastější typ demence....

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!

Právě čtete

      Mohlo by vás zajímat