1. února 2010 17:42, aktualizováno  18:04 Lidovky.cz > Sport > Fotbal

VIDEO: Robinho přiletěl na hostování do Santosu helikoptérou. S Pelém

  • Poslat
  • Tisk
  • Redakce
Pelé a Robinho. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Pelé a Robinho. | foto: ČTK

SAO PAULO Brazilskému fotbalistovi Robinhovi se při návratu do Santosu dostalo velkolepého přivítání. Šestadvacetiletý útočník dnes na slavnostní představení přiletěl helikoptérou s legendárním Pelém a na stadionu Vila Belmiro mu tleskalo několik tisíc fanoušků.

"Moc rád vás tady vidím," řekl fanouškům Robinho, když spolu s Pelé vystoupili ve středovém kruhu z vrtulníku. "Santos miluji a udělám všechno pro to, abych vám výhrami dělal radost," dodal.

Robinho do Santosu, kde odstartoval kariéru, přišel na půlroční hostování z Manchesteru City. Brazilský reprezentant v Anglii hrál jen sporadicky a doufá, že působením v mateřském klubu si udrží místo v reprezentaci pro mistrovství světa v Jihoafrické republice.

"Robinhova zkušenost bude pro tým klíčová," řekl Pelé, který za Santos hrával. "Hráč takového formátu bude také skvělým příkladem pro mladé fotbalisty," dodal. Bývalý útočník Realu Madrid přišel do Manchesteru City předloni za 32 milionů liber, což z něj učinilo nejdražšího hráče v historii britského fotbalu.

Kvůli hostování v Brazílii přistoupil Robinho na snížení platu. V City si údajně přišel na 160 tisíc liber (přes 4,8 milionu korun) týdně.

UVÍTÁNÍ ROBINHA NA STADIONU SANTOSU:

ČTK, Lidovky.cz

Najdete na Lidovky.cz