Středa 30. listopadu 2022, svátek má Ondřej

17:57aktualizováno  19:00
PRAHA/LONDÝN - Hvězdná Chelsea se potápí do krize. Ve 14. kole anglické Premier League prohrála v Birminghamu s místními City 0:1 a první místo uhájili Čech a spol. před Manchester United již jen o skóre. Tým z Old Trafford se na obhájce titulu dotáhl po výhře 2:0 v ostrém duelu s Wiganem. Hosté zápas dohrávali bez dvou vyloučených hráčů.

Birmigham - Chelsea (Čech inkasuje). foto: Reuters

Londýnský gigant se trápí. Chelsea, která v úvodu válcovala zbytek anglické Premier League rozdílem třídy, prohrála podruhé v řadě. Navíc se klub ničí také interní problémy, není náhoda, že obě porážky přišly po kontroverzním vyhození asistenta trenéra Raye Wilkinse. Ten se rozhodl celou situaci řešit právní cestou.

DÁLE ČTĚTE - VIDEO: Senzační obrat. Arsenal prohrál bitvu o Londýn s Tottenhamem 2:3!

Razantní změnou musí projít i hra "Blues". Válec, který sel hrůzu po celých ostrovech, je bez motoru jménem Lampard neškodný. Hvězdný záložník chyběl jak při domácí blamáži se Sunderlandem minulý týden (0:3), tak i tentokrát. A Chelsea opět padla.

Již v 17. minutě se musel Bowyer na hranici vápna pomalu bát, když k němu letěl centr z pravé strany. Stopeři hostí od něj totiž byli na míle daleko a anglický záložník toho využil k pohotovému gólu. Ancelottiho svěřenci se poté hnali do útoku, ale na druhé straně kouzlil reprezentační gólman Ben Foster, o kterém se především Drogbovi bude ještě dlouho zdát.

BIRMINGHAM 1:0 CHELSEA:

Chelsea tak po druhé porážce (první od Birminghamu od roku 1980) udržela v čele soutěže, bodově se na ni ale dotáhl Manchester United. "Rudí ďáblové" dokázali porazit 2:0 nebezpečný Wigan. Hosté se ale o lepší výsledek připravili sami, když se za stavu 0:1 nechali vyloučit v rozmezí tří minut Alcaraz a Rodallega.

Především červený zákrok kolumbijského útočníka na Rafaela by likvidační a naprosto zbytečný. United neprohráli ani čtrnáctý duel nové sezony a vytvořili nový klubový rekord. Do zápasu zasáhl i uzdravený vůdce Fergusonovy party Wayne Rooney, který v 55. minutě vystřídal Machedu.

MANCHESTER UNITED 2-0 WIGAN:

Jubilejní 1000. vítězství v profesionálním fotbalu oslavil Bolton triumfem 5:1 nad Newcastlem. Dvěma góly se na výhře podíleli Davies a Elmander, který si vylepšil bilanci na osm branek v sezoně, poprvé od dubna se však trefil na domácím stadionu. Fotbalisté Stoke vyhráli potřetí za sebou a poskočili na osmou příčku. West Bromwich, v jehož sestavě znovu chyběl český útočník Roman Bednář, zdolali 3:0.

14. KOLO PREMIER LEAGUE

Arsenal - Tottenham 2:3 (9. Nasri, 27. Šammach - 50. Bale, 67. Van der Vaart z pen., 86. Kaboul), Birmingham - Chelsea 1:0 (17. Bowyer), Blackpool - Wolverhampton 2:1 (3. Varney, 44. Harewood - 86. Doyle), Bolton - Newcastle 5:1 (18. a 90. obě z pen. Davies, 50. a 72. Elmander, 39. I Čong-jong - 52. Carroll), Manchester United - Wigan 2:0 (45. Evra, 77. Hernández), West Bromwich - Stoke 0:3 (85. z pen. a 90. Walters, 55. Etherington z pen.).