Úterý 5. prosince 2023, svátek má Jitka
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

VIDEO: Limberský v kuchyni i Olayinkův vzkaz. Fotbalisté plní challange, při níž žonglují s toaleťákem

Sport

  10:19aktualizováno  14:19
Nemohou na hřiště, tak kouzlí v domácnosti. Ligoví i amatérští fotbalisté, kteří místo pobíhání po hřiště vysedávají doma, šíří světem sociálních sítí „Stay at home challange“, při níž žonglují s roličkou toaletního papíru.

Costa se snaží zabránit van Burenovi ve střele. foto:  Michal Šula, MAFRA

„Když půjdeme ven, třikrát nedáte žongl,“ zní legendární věta trenéra Petra Rady. Teď však fotbalisté ven nesmějí. V době, kdy svět sužuje nový typ koronaviru, žonglují doma. A zvládají to. Nejen s míčem a nejen třikrát.

V Plzni to svému kolegovi z branže ukázal i sám trenér Adrián Guľa, jenž roličku od toaletního papíru udržel ve vzduchu i za pomoci hrudi. V Plzni ho následoval například krajní bek Milan Havel, jenž před zraky svého ročního potomka vytáhl i dres z utkání proti Realu Madrid. Pozadu nezůstal ani David Limberský, jenž mezi fanoušky na sociálních sítích pravidelně vyvolává vlny emocí. Tentokrát výzvu zakončil kopem do kuchyně, načež se ozvalo nádobí.

To u Letenských se challange rozmohla snad nejvíce. Do akce se zapojil kromě Ladislava Krejčího, Adama Hložka, Srdjana Plavšiče, Uroše Radakoviče, Dávida Hancka, Davida Moberga Karlssona, Guelóra Kangy, Matěje Polidara i Benjamin Tetteh. S toaletním papírem doslova kouzlil. Předvedl hned dvě zeměkoule a patičkou svou výzvu stylově zakončil.

Do své nominace, jako všichni ostatní, zahrnul hned několik dalších fotbalistů či přátel, i proto se výzva neuvěřitelně rychle šíří. Nezapomněl ani na svého sparťanského kolegu Costu. Ten si s challengí poradil stylově. Místo nožiček totiž zvolil své pověstné saně (skluz) a gestem ještě naznačoval, že hrál míč.

Umění předvedl i Matěj Vydra. Autor nejhezčí branky měsíce Premier League ukázal svůj driblink s potomkem v náručí.

Výzva má i hlubší význam než jen blbnutí z nudy. Ti, kteří vnímají, že mají možnost ovlivnit větší počet sledujících, jdou příkladem. Peter Olayinka ze Slavie i bratr Ladislava Krejčího si před zraky diváků vydezinfikovali ruce. Brankář Bohemians Le Giang naopak vykopl ruličku ven z okna a následně ukázal, že mimo domov se chodí jen s rouškou.

„Stay at home challange“ však není český výmysl. Šíří se po celém světě, nejčastěji na istagramových příbězích jednotlivých hráčů či klubů. Za zmínku stojí například poučné video Šachtaru Doněck či žonglování s plyšákem v podání Thea Walcotta. Snad to brzy fotbalisty přejde, napomoct by mohl návrat na trávníky.

Autor:

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!