7. dubna 2016 13:00 Lidovky.cz > Sport > Fotbal

VIDEO: Trapná simulace. Marcelo z Realu Madrid se stal terčem posměchu

  • Poslat
  • Tisk
  • Redakce
  • 1Diskuse
Marcelo | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Marcelo | foto: Reuters

PRAHA Brazilský fotbalový obránce Marcelo z Realu Madrid sklízí posměch. Ve středečním čtvrtfinále Ligy mistrů proti Wolfsburgu (0:2) předvedl nepovedené simulování. „Herec,“ reagoval znechucený soupeř.

Na hřišti sice Marcelo zařídil pro Maximiliana Arnolda žlutou kartu, ale za „toho špatného“ je teď po právu sám.

„Marcelo je herec. Řekl jsem mu, ať přestane simulovat... Tohle sem vážně nepatří,“ zlobil se Dieter Hecking, trenér Wolsburgu.

Zato Arnold vzal incident s humorem: „Řekl jsem mu, že bych chtěl mít taky tak úžasný účes, jako má on.“

Co přesně se stalo?

Real Madrid prohrával po pětadvaceti minutách už 0:2, což možná Marcela frustrovalo. A uchýlil se k nesportovnímu chování.

Běžela 69. minuta, když ho podle názoru rozhodčího Rocchiho fauloval Arnold. Marcelo se sehnul pro míč, otočil se a schválně švihl hlavou do protihráčova hrudníku. Chytil se za obličej a svalil se na zem, jako by ho útočník Wolfsburgu surově udeřil.

Sudí simulování neodhalil a Arnolda potrestal žlutou kartou. Avšak z brazilského obránce si okamžitě začali dělat legraci.

„Padnul k zemi, jako by byl zastřelený. Je to trapné a ostudné,“ řekl bývalý anglický reprezentant a trenér národního mužstva Glenn Hoddle pro ITV.

Činit se začali i internetoví vtipálci. Jednou vyobrazili Marcela jako vítěze Oscara, podruhé jako těžce raněného s obvázanou hlavou... Na dalším obrázku dali hráči do úst citaci: „Říkám ́NE ́dotýkání se vlasů a obličeje.“

Ani Marcelovo simulování však Realu Madrid nepomohlo. Wolfsburg vyhrál 2:0 a do odvety, která se hraje příští týden ve Španělsku, půjde s příjemným náskokem.

  • 1Diskuse
Rakovina prsu může postihnout každou ženu. Včasné odhalení je klíčové
Rakovina prsu může postihnout každou ženu. Včasné odhalení je klíčové

Říjen je celosvětově označován jako měsíc boje proti rakovině prsu. Cílem řady kampaní a přednášek je především poukázat na to, že rakovina prsu může postihnout každou ženu bez ohledu na věk. Včasné nalezení nádoru značně zvyšuje šanci uzdravení.