Středa 6. prosince 2023, svátek má Mikuláš
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

VIDEO Vácha hrál rukou a lhal v přímém přenosu: ‚Míče jsem se nedotkl‘

Sport

  18:00
OLOMOUC - Fotbalisté Sparty mohou i nadále stíhat v tabulce Synot ligy vedoucí Plzeň. Na půdě o záchranu hrající Sigmy Olomouc vyhráli Letenští 2:0 góly Lukášů Marečka a Juliše. Daleko diskutovanější ale byla situace, do které se dostal další jejich jmenovec - Vácha.

Lukáš Vácha zasahuje míč před Davidem Bičíkem. foto: youtube.com

Už to vypadalo, že zazdí další velkou šanci. Jenže i přes nepřesnou finální přihrávku Jana Navrátila se dokázal jeho spoluhráč Michal Ordoš dostat k míči, který centrem pod sebe poslal na hlavu Aidina Mahmutoviče.

Bosenský útočník mířil hlavičkou ve 30. minutě přesně pod břevno a už už se chtěl začít radovat, jenže tu se objevila ruka Lukáše Váchy, kterého jistil brankář David Bičík. A právě od dlaně sparťanského hráče se dle všech dostupných záběrů odrazil míč pryč z nebezpečného prostoru.

„Chtěl jsem to chytit, to je pravda. Ale zezadu mě trefil David Bičík, který to trefil místo mě. Je to zákrok Davida Bičíka,“ řekl v poločasovém rozhovoru pro televizi O2 Sport Vácha, jemuž zákrok za stavu 0:0 u hlavního sudího Michala Patáka prošel.

„Jednoznačně hrál rukou. Záběry mluví jasně,“ kontroval po zápase ve studiu téže televize pozvaný expert Miroslav Jirkal. A s tím, že sparťanský záložník lhal v přímém přenosu, souhlasí i většina diskutujících na sociálních sítích.

Při zpomalení záběrů lze totiž něco vyčíst i z pohybu rukou Váchy a Bičíka. Zatímco prvně jmenovaný jde míči dlaní naproti a ten se odráží přesně ve směru jejího natočení, sparťanský brankář má dlaně otevřené a jejich pohyb jde směrem dopředu proti balónu.

Bohužel, další bezprostřední ohlasy krátce po závěrečném hvizdu tak trochu zazdila reportérka zmíněné televize, která ač měla u mikrofonu hráče utkání Davida Bičíka, otázku na tuto situaci dále nerozvinula.

Anketa

Hrál Lukáš Vácha rukou po hlavičce Aidina Mahmutoviče?

Ano 553
Ne 49
Nevím, video může zkreslovat 83

Díky tomu, že Vácha nebyl za svoji „Boží ruku“ potrestán (dle pravidel měla následovat penalta proti Spartě a pravděpodobně by následovala červená karta pro hráče), může defenzivní štít sparťanské zálohy nastoupit příští týden v derby pražských „S“.

Letenští, kteří mají odehráno o jeden zápas méně, půjdou do tradičního souboje se šestibodovou ztrátou na obhájce titulu z Plzně.