Neděle 3. prosince 2023, svátek má Svatoslav
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

VIDEO: Válka místo fotbalu. Fanoušci Baníku viní policii a sami sebe

Sport

  9:50
PRAHA - V probíhající kvalifikaci o postup na ME 2012 rozpoutali před měsícem Srbové peklo na severu Itálie. V sobotu se o něco podobného postarala výrazně méně početná skupina fanoušků Baníku, kteří bojují proti vedení klubu a špatným výsledkům klubu.

Baník - Plzeň (řádění fanoušků). foto: ČTK

Vše začalo chvíli po úvodním výkopu duelu Baník Ostrava-Plzeň. Fanoušci, kteří sledovali zápas z místa mimo stadion, odkud je na trávník vidět a které leží nad sektorem tribuny pro hostující příznivce (sami ji označují jako "Ch1"), začali na Plzeňské házet dýmovnice a tak proti nim musela zasáhnout policie.

Tvrdý zákrok ochránců zákona, kteří použili i slzný plyn, nastartoval ještě více agresi baníkovců a ulice kolem Bazalů se na několik desítek minut změnily v bojiště...

DÁLE ČTĚTE

Čekali byste zpytování svědomí šílenců, kteří si své názory vynucují podobnými kroky? A kteří poškozují svůj celek? (Jelikož do přerušení zápasu v 17. minutě byli domácí lepším týmem, ale hned po návratu na zelený pažit inkasovali první gól a nakonec ve šlágru kola padli 0:2) Tak nečekejte.

Podle těchto "inteligentů" za vše mohou policisté a na svůj výstup jsou ještě hrdí.

"Tak kur.. si zas dneska pohráli se slzakama a dělbuchama. Hlavně v prvním poločase to bylo třeba," stojí hned v prvním příspěvku na fóru chachaři.cz od autora pod přezdívkou Zeke. "Kultura? Jenže ti, co ji tvořili už v Ultras nejsou, protože většinou sedí nebo nechtějí platit to vyděračské vstupné. Devět eur za "třetiligový" fotbal?" doplňuje jej parťák LordikBanik.

FANOUŠCI BANÍKU MIMO STADION NA "TRIBUNĚ CH1":

Po sobotním představení se ke svým "spolubojovníkům" ve vězení přidají další. Policie totiž zatkla 10 domácích příznivců. "Rodiny na fotbal? Zástěrka. Mě bral táta na Baník od šesti a pyro ani tvrdší chorály mi nevadili (doslovný přepis - pozn. red.)," dodává LordikBanik. "Je to humus. ACABi (policie) opět nezklamali," přidává se další fanoušek nad transparentem, který vyzývá k boji za správnou věc.

"Ještě teď mám slzák v očích...," stěžuje si další účastník zápasu pod přezdívkou SimrFCB. "Budeme bojovat za naši věc," doplňuje jej další. Najdou se ale i tací, kteří sobotní chování odsuzují. "Na jednu stranu si stěžujeme, že po nás policie hazí rozbušky od kterých máme zničené hadry a v horším případě i popáleniny a na druhou stranu sami hazíme světlice a další věci po lidech," poznamenává trefně "Hackies".

JEDNA Z POTYČEK:

"Boj dobrý, ale opravdu by se do toho neměli zatahovat normální lidi... Tím mám na mysli házení světlic na auta a na Plzenáky. Klidně mě kamenujte, to je prostě můj názor. Možná by bylo lepší příště opravdu protestovat na stadioně, celému vedení je u pr...., když se někdo semele za stadionem, tam to vyřeší ACAB a nic z toho, pro klub to nebude mít žádné poučení. Když protestovat, tak tam, kde to má smysl!" dodává příznivec "Vyhulmihul".

Vyhrajte pro svoje děti hřejivého plyšáka Warmies od Albi!
Vyhrajte pro svoje děti hřejivého plyšáka Warmies od Albi!

Vánoce ťukají na dveře a za pár dnů již přivítáme první adventní neděli. Zpříjemněte si vánoční atmosféru krásnou výhrou, která potěší malé i...