Neděle 23. ledna 2022, svátek má Zdeněk
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

VIDEO: Válka na Spartě eskaluje. Chuligáni na derby zbili v kotli vlastního fanouška

Sport

  14:00
PRAHA - Celá situace ohledně nesourodých skupin ve sparťanském táboře vyeskalovala v nedělním derby v Edenu. Několik fanoušků Sparty zmlátilo v sektoru hostů jiného fandu Letenských, až skončil v bezvědomí. A to proto, že nesouhlasil s tím, že urážejí členy klubu.

Fanoušek Sparty skončil po napadení chuligánů Letenských během derby v bezvědomí. foto: MAFRA

Z výplaty dám dva tisíce na žrádlo a zbytek na Spartu. Fanoušci jsou ve válce

- Pastejříková, haló! 

- Nazdar, Moni! Jestli něco vyžvaníš, ty dě*ko, tak s tebou zatočíme!

- Haló, kdo to je?

- Sparta!

Sparta Praha - Slavia Praha. Fanoušci Sparty.
Slavia vs. Sparta, fanoušci domácích.

Úryvek z kultovního filmu Proč? o chuligánech a fanoušcích fotbalové Sparty hodně připomíná současnou situaci mezi jednotlivými skupinami příznivců letenského klubu.

Že je fanouškovské jádro Sparty rozpolcené, ukázal už před týdnem domácí zápas s Karvinou (2:0). Fanoušci v kotli Sparty kvůli nespokojenosti s prací klubového vedení v čele s generálním ředitelem Adamem Kotalíkem a trenérem Andreou Stramaccionim během zápasu nefandili.

A neslavili ani první gól Tomáše Rosického po návratu na Letnou, s čímž sám autor vyjádřil nespokojenost.

„Tohle jsem ještě neviděl, aby sparťanští fanoušci byli takhle nejednotní. Musím říct, že mě to hrozně mrzí. Já bych pochopil, kdyby chtěli vyjádřit to, co jim vadí, na začátku a potom tým podpořili. Přál bych si, abychom byli jednotní,“ uvedl Rosický.

Sparťanští fanoušci na trávníku

„Na jednu stranu jim rozumím, že jsou zklamaní. Také jsem čekal, že to od nás bude lepší. Ale nepomůže nám nic jiného, než že se semkneme a potáhneme za jeden provaz,“ dodal zklamaný záložník.

Na jeho podporu založili fanoušci Sparty facebookovou stránku, která se vyjádřila, že vlajkonoše dále nepovažuje za fandy Letenských.

Celá situace ve sparťanském táboře vyeskalovala v nedělním derby v Edenu. Několik fanoušků Sparty zmlátilo v sektoru hostů jiného fandu Letenských, až skončil v bezvědomí. A to proto, že nesouhlasil s tím, že urážejí členy klubu.

„Kolem třicáté minuty se příznivci tvrdého jádra vrhli na jiného fanouška a dost surově ho zbili,“ řekl v pondělním pořadu Dohráno plus na ČT Sport jeden ze svědků incidentu.

Fanoušci Sparty v derby.

„Ležel na zemi v bezvědomí a se zapadlým jazykem. Pochopil jsem, že ho napadli kvůli tomu, že si dovolil vyjádřit nesouhlas s vulgárními pokřiky proti vedení klubu a realizačnímu týmu,“ doplnil.

To však nebylo vše. Chuligáni po zbytek zápasu obstoupili sektor, aby zastrašili další fanoušky, co proti jejich chování protestují.

„Příslušníci tvrdého jádra se postavili napříč sektorem, aby viděli, kdyby náhodou někdo projevil nesouhlas s jejich názory, aby ho ihned viděli. A kdyby se tak stalo, byli ochotni použít násilí,“ uvedl svědek.

„Viděl jsem něco opravdu nechutného, to nemá s fotbalem vůbec nic společného,“ dodal.

Reportáž o celém incidentu pak přinese úterní pořad Branky, body, vteřiny na ČT1.

ANALÝZA: Tři důvody, proč Rusko vpadne na Ukrajinu. A tři další, proč ne

Premium Copak se asi odehrává v hlavě Vladimira Putina? To je otázka, kterou dnes řeší celý svět. Ruský prezident rozehrál...

Velký test samotestů na covid: lépe fungují výtěrové, některé neodhalí nic

Premium Ještě před dvěma lety znamenaly dvě čárky na testu, že se budou chystat křtiny, delta byly americké aerolinky, gama...

Nevěra dříve či později vztah zničí. A není cesty zpět, říká filmařka Sedláčková

Premium Vede doslova dvojí život ve dvou zemích. Ve Francii pracuje Andrea Sedláčková především jako střihačka filmů, u nás...

Mohlo by vás zajímat