29. září 2015 8:30 Lidovky.cz > Sport > Fotbal

Proč fotbal stále zaostává? Rozhodčí chybují, nasaďte konečně video

Rozhodčí Mattias Gestranius z Finska - ilustrační fotbal. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Rozhodčí Mattias Gestranius z Finska - ilustrační fotbal. | foto: ČTK

PRAHA Už je to dost ohraná písnička, leč stále aktuální. Řeč je o zavedení videotechnologie, nebo spíše videorozhodčího ve fotbale, který by pomáhal rozklíčovat sporné (a nejen gólové) situace.

Jen v nedělním derby pražských „S“ jich bylo několik – hosté měli například zahrávat po ruce v šestnáctce penaltu, útok Slavie zase několikrát zastavil vymyšlený ofsajd.

Chyb sudích je každý týden v evropských ligách řada. Přitom by stačilo posadit jednoho z členů rozhodcovského týmu na tribunu k televizi a hlavní arbitr by s ním na dálku komunikoval.

Mocipáni místo toho nasazují tzv. brankové sudí, kteří mají rozřešit nejasné situace ve vápně. I oni se ale v minulém kole Ligy mistrů dopustili minimálně dvou hrubých chyb! A byli vlastně i na zmíněném derby.

Video je jediným řešením, jak udělat fotbal spravedlivějším. Řada populárních sportů ho pravidelně využívá. Tak kdy konečně přijde na řadu i kopaná?

Lukáš Šonský

Autor

Lukáš Šonskýlukas.sonsky@lidovky.czČlánky