Sobota 3. prosince 2022, svátek má Svatoslav

17:05aktualizováno  17:28
ŘÍM/PRAHA - Římské derby v 10. kole italské ligy ovládli na Olympijském stadionu fotbalisté hostujícího AS, kteří zásluhou dvou proměněných penalt (Borriello a Vučinič) zvítězili nad vedoucím Laziem Řím 2:0. Lazio sice nadále vede italskou Serii A, ale nyní již jen o dva body před AC Milán, které vyhrálo na půdě Bari 3:2.

Lazio - AS Řím (vztek hostí). foto: Reuters

Souboj na nože. Nejen na hřišti, ale mnohdy i v hledišti. To nabízí římské derby mezi S.S. Lazio a AS. Historicky 130. římské Derby della Capitale ovládli hosté, kteří zvítězili díky proměněným dvěma pokutovým kopům.

V opatrné první půli se toho na hřišti příliš nedělo a téměř 73 tisíc fanoušků v ochozech Olympijského stadionu vidělo urputnou bitvu povětšinou uprostřed hřiště. Vše změnil až nástup do druhého poločasu. Domácí stoper hloupě fauloval a Borriello se štěstím prostřelil Musleru - 0:1.

VUČINIČ PROMĚŇUJE PENALTU, AS VEDE 2:0 NAD LAZIEM:

Domácí se poté hnali na zteč branky AS, ale větší šance si na své konto připisovali hosté - Vučinič nedosáhl na centr z křídla sám před brankou, následně pálil těsně vedle. V 77. minutě Simplicio trefil břevno a když na druhé straně oplatil pouze stejnou mincí Foggia hosté udeřili podruhé.

Brocchi fauloval při průniku Baptistu a Vučinič nedal z druhé penalty Muslerovi v 87. minutě šanci - 0:1. Hráči Lazia prohráli podruhé v sezoně a jejich náskok v čele Serie A se ztenčil na dva body před AC Milán, které dnes vyhrálo na půdě Bari 3:2. Třetí je s dalším bodovým odstupem obhájce titulu Inter Milán.

VÝSLEDKY 10. KOLA PRVNÍ ITALSKÉ LIGY

Fiorentina - Chievo 1:0 (81. Cerci), Bari - AC Milán 2:3 (65. Kutuzov, 90. Barreto - 4. Ambrosini, 31. Flamini, 72. Pato), Juventus Turín - Cesena 3:1 (31. Del Piero z pen., 43. Quagliarella, 88. Iaquinta - 11. Jiménez), Lazio Řím - AS Řím 0:2 (52. Borriello z pen., 87. Vučinič z pen.), Neapol - Parma 2:0 (19. a 86. Cavani), Sampdoria Janov - Catania 0:0, Udine - Cagliari 1:1 (44. Floro Flores - 12. Conti), Palermo - FC Janov 1:0 (43. Pinilla).

Jak neztloustnout po křupkách? Vyhrajte degustační sadu červíků WormUP

Honí vás mlsná? Co místo bramborových chipsů sáhnout po červících? Budete se divit, ale takhle pochoutka se skvěle hodí pro narozeninové oslavy,...