Úterý 23. dubna 2024, svátek má Vojtěch

17:05aktualizováno  17:28
ŘÍM/PRAHA - Římské derby v 10. kole italské ligy ovládli na Olympijském stadionu fotbalisté hostujícího AS, kteří zásluhou dvou proměněných penalt (Borriello a Vučinič) zvítězili nad vedoucím Laziem Řím 2:0. Lazio sice nadále vede italskou Serii A, ale nyní již jen o dva body před AC Milán, které vyhrálo na půdě Bari 3:2.

Lazio - AS Řím (vztek hostí). foto: Reuters

Souboj na nože. Nejen na hřišti, ale mnohdy i v hledišti. To nabízí římské derby mezi S.S. Lazio a AS. Historicky 130. římské Derby della Capitale ovládli hosté, kteří zvítězili díky proměněným dvěma pokutovým kopům.

V opatrné první půli se toho na hřišti příliš nedělo a téměř 73 tisíc fanoušků v ochozech Olympijského stadionu vidělo urputnou bitvu povětšinou uprostřed hřiště. Vše změnil až nástup do druhého poločasu. Domácí stoper hloupě fauloval a Borriello se štěstím prostřelil Musleru - 0:1.

VUČINIČ PROMĚŇUJE PENALTU, AS VEDE 2:0 NAD LAZIEM:

Domácí se poté hnali na zteč branky AS, ale větší šance si na své konto připisovali hosté - Vučinič nedosáhl na centr z křídla sám před brankou, následně pálil těsně vedle. V 77. minutě Simplicio trefil břevno a když na druhé straně oplatil pouze stejnou mincí Foggia hosté udeřili podruhé.

Brocchi fauloval při průniku Baptistu a Vučinič nedal z druhé penalty Muslerovi v 87. minutě šanci - 0:1. Hráči Lazia prohráli podruhé v sezoně a jejich náskok v čele Serie A se ztenčil na dva body před AC Milán, které dnes vyhrálo na půdě Bari 3:2. Třetí je s dalším bodovým odstupem obhájce titulu Inter Milán.

VÝSLEDKY 10. KOLA PRVNÍ ITALSKÉ LIGY

Fiorentina - Chievo 1:0 (81. Cerci), Bari - AC Milán 2:3 (65. Kutuzov, 90. Barreto - 4. Ambrosini, 31. Flamini, 72. Pato), Juventus Turín - Cesena 3:1 (31. Del Piero z pen., 43. Quagliarella, 88. Iaquinta - 11. Jiménez), Lazio Řím - AS Řím 0:2 (52. Borriello z pen., 87. Vučinič z pen.), Neapol - Parma 2:0 (19. a 86. Cavani), Sampdoria Janov - Catania 0:0, Udine - Cagliari 1:1 (44. Floro Flores - 12. Conti), Palermo - FC Janov 1:0 (43. Pinilla).