Pocta pro Chapecoense. Bez boje se stali vítězi Jihoamerického poháru |
Když se po pádu letadla s fotbalisty Chapecoense probral ze šoku, začal se ptát: „Kde to jsem, kde je moje rodina, kde jsou kluci?“ Ruschel tím myslel své spoluhráče, s nimiž letěl do Medellínu na finále Jihoamerického poháru.
Měl štěstí v neštěstí, protože mu život zachránilo, že se jeho sedadlo po nárazu vychýlilo ze své polohy. Je tak pravděpodobné, že se vrátí zpět k fotbalu.
Stejně jako další obránce Neto totiž vyvazl „jen“ s otřesem mozku a několika zlomeninami na hrudníku. Naopak brankáři Jaksonu Follmannovi museli amputovat pravou nohu.
Z 81 pasažerů přežili jen oni tři, palubní inženýr, letuška a jeden z novinářů. Všichni měli obrovské štěstí, jenže povídejte to Ruschelovi.
Poprvé přežil smrt jako řidič automobilu, z něhož se stal vrak. Podruhé seděl na místě spolujezdce a měl obrovské štěstí, že jej hasiči na poslední chvíli vyprostili z hořícího automobilu.
„Po pádu listopadu jsem až teď povídal lékařům o těch nehodách, které jsem přežil. Jen nevěřícně kroutili hlavami,“říká obránce, který se v pátek poprvé ukázal na veřejnosti.
Alan Ruschel, Chapecoense player who survived the crash, is already walking! #football
— Photos of Football (@photosofootball) December 7, 2016
(Via @Esp_Interativo) pic.twitter.com/61pYN7mi14