1. června 2011 14:37 Lidovky.cz > Sport > Fotbal

Vidlička skončil v Teplicích. Sparta jeho příchod tají

Vlastimil Vidlička (vpravo) v boji o míč. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Vlastimil Vidlička (vpravo) v boji o míč. | foto: ČTK

PRAHA Fotbalový obránce Vlastimil Vidlička definitivně odchází jako volný hráč z Teplic. Severočeský klub o odchodu své opory informoval na svém webu s tím, že Vidlička jde do pražské Sparty. Letenští však příchod pravého beka zatím nepotvrdili. "Vlastovi v Teplicích skončila smlouva, kterou nechtěl prodloužit, takže odchází jako volný hráč," uvedl teplický mluvčí Petr Heidenreich.

Na Letné se však k příchodu posily zatím nechtějí vyjadřovat. "Stále platí to, co říkal pan Chovanec na pondělní tiskové konferenci. Vidlička je hráč, o kterého usilujeme, ale zatím nic potvrdit nemůžeme. Budeme se k tomu vyjadřovat, až se hráči vrátí z dovolené a bude vše podepsáno," uvedl mluvčí Sparty Ondřej Kasík.

Devětadvacetiletý Vidlička vstoupil do první ligy s Libercem, největší porci zápasů však odehrál za rodný Zlín. V roce 2008 pak odešel do Teplic. Celkem má na kontě 220 startů v nejvyšší soutěži. V mládežnických kategoriích patřil k pravidelným reprezentantům, na start za reprezentační áčko stále čeká.

ČTK