Pátek 23. července 2021, svátek má Libor
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Víkend šampionů byl definitivně zrušen

Sport

  16:00
BRATISLAVA - Halový fotbalový turnaj Víkend šampionů, kterého se v neděli měly zúčastnit také Sparta, Slavia a Bohemians 1905, se s konečnou platností neuskuteční. Potvrdili to zástupci pořádající agentury UFA Sports Slovakia. Ty zklamalo, že bratislavská městská část Nové Mesto klání na zimním stadionu Ondreje Nepely zakázala kvůli obavám z řádění fanoušků a nedostatečným bezpečnostním opatřením.

Na halovém turnaji Víkend šampionů se měli představit i fotbalisté pražské Sparty (na snímku Leonard Kweuke) foto: ČTK

Pořadatelé argumentují, že pro zdárný průběh turnaje udělali maximum. "Jsme velmi zklamaní z rozhodnutí starosty a policejního sboru, protože tento turnaj mohl být velkou příležitostí pro slovenský fotbal a Bratislavu uspořádat kvalitní mezinárodní střetnutí," uvedl šéf organizátorů Arndt Jaworski na tiskové konferenci.

Podle něj bylo rozhodnutí zrušit turnaj unáhlené. Organizátoři tvrdí, že měli situaci pod kontrolou. "Spolupracovali jsme s policií, snažili se jí vycházet vstříc a navrhovali dostatečná opatření, která byla na vyšší úrovni než při zápasech fotbalové a hokejové ligy. A dovolím si tvrdit, že vyšší než na reprezentační utkání," poznamenal Jaworski.

"Mrzí nás to i kvůli tomu, že se turnaj pětkrát konal v Praze za účasti většího počtu fanoušků a méně bezpečnostních pracovníků. Nikdy se nic vážného nestalo," uvedl Jaworski. Zástupci města a policie však tvrdí, že neměli dostatečné bezpečnostní záruky. Podle nich hrozily střety mezi fanoušky Slovanu Bratislava, Trnavy, Žiliny i těch z české strany. "Myslíme si, že toto rozhodnutí bylo vydané na základě minoritní skupiny fanoušků. Velká většina diváků jsou slušní lidé. Pro nás i naše partnery je to velké zklamání," konstatoval Jaworski.

Sparta, Slavia i Bohemians 1905 už řeší náhradní program na neděli. Hráči Bohemians 1905 dostali volno, byť se na turnaj připravovali a ve středu dokonce sehráli v hale přípravné utkání se svými "kolegy" futsalisty.

Sparťany také zrušení turnaje mrzí. Hráči úřadujícího ligového lídra budou pokračovat v tréninku v Praze. "Vadí mi, že naši hráči nemůžou nastoupit před fanoušky a plnou halou. Rád bych, aby se hráči, kteří dosud za Spartu nenastupovali, s klubem identifikovali," uvedl v online rozhovoru na webu Sparty nový generální sportovní manažer Jaroslav Hřebík.

Slávisté mají na věc podobný názor jako Sparta. "Žádnou větší komplikaci to ale neznamená. Pouze o něco dřív, už v neděli dopoledne, odcestujeme na soustředění do Pece pod Sněžkou," uvedla tisková mluvčí klubu Soňa Nouzáková. Bohemians, Spartu i Slavii měly do Bratislavy doprovázet také stovky fanoušků.

Autor:

LETNÍ SOUTĚŽ: Už jste navštívili Archeopark Chotěbuz?
LETNÍ SOUTĚŽ: Už jste navštívili Archeopark Chotěbuz?

Vkládejte svoje tipy na výlety s dětmi a vyhrávejte hodnotné ceny po celé léto. Kam vyrazit tento týden? Navštivte třeba Archeopark Chotěbuz.