Plzeň udeřila v závěru obou poločasů a odsoudila Slavii k další porážce

18:34aktualizováno  19:43
PRAHA - Góly z nastavení první i druhé půle přikovaly slávisty k sestupové příčce. V dohrávce 25. kola prohráli doma s Plzní 0:2. Vítězům stačil průměrný výkon, na vedoucí Spartu dál ztrácejí deset bodů.

Hráči Plzně se radují z prvního gólu foto: ČTK

Slávisté prohráli šestý z devíti jarních zápasů a do závěrečných pěti kol jdou z předposlední příčky. A příště hrají malé derby na Bohemians, které jsou před nimi jen o skóre.

Slávisté na své poměry podali sympatický výkon, ale většina jejich akcí skončila před vápnem. Jedinou šanci mě v první půli Zmrhal, po přestávce nedotáhli dva nadějné brejky.

Ohlasy trenérů

Alex Pastoor (Slavia): "Když se podíváte na zápasy proti dvěma nejlepším týmům ligy, každý bod, který získáte, je bonusový. My jsme bohužel nezískali žádný, ale mezi utkáním na Spartě a dnešním byl velký rozdíl. Dnes jsem viděl jen jeden tým, který si zasloužil zvítězit, a to jsme byli my. Hráči bojovali, útočili, všechno dělali dobře kromě toho, že nedali gól. Od začátku jsme byli ve hře. Je škoda, že jsme inkasovali na konci poločasu gól ze situace, u které viděl faul jen rozhodčí. Ptal jsem se sám sebe, za co nařídil přímý kop. Pokud se kopal v téhle situaci, mělo se kopat dalších 30 přímých kopů. To samé žlutá karta pro Nevese. Hráči jsou velmi zklamaní, já jim rozumím. Čeká nás posledních pět zápasů, a když budeme hrát jako dnes, můžeme do toho jít se sebevědomím."

Dušan Uhrin ml. (Plzeň): "Chtěli jsme hrát tak, abychom neinkasovali, to se nám povedlo. Věděli jsme, že Slavia na nás nastoupí dlouhými míči a bojovně, to se potvrdilo. Nebylo to moc o fotbale, spíš bojovná hra plná soubojů. Jsem rád, že jsme v první půli dali gól, který nám trošku pomohl do druhé půle. Agresivita domácích se v druhé půli ještě zvedla. Jsem rád, že jsme to ukopali. V tomhle utkání bych moc nemluvil o fotbale."

Od úvodních minut se oba týmy snažily o živý kombinační fotbal, útočné snahy převažovaly nad defenzivou. Šance však nepřicházely, protože bylo nad síly hráčů prosadit se v šestnáctkách.

K nebezpečné střele po úniku zleva se dostal jako první už v 11. minutě domácí Zmrhal, ale plzeňský gólman včas vyběhl a pokus vyrazil. Jinak se toho před brankami moc nedělo. První roh se zahrával až ve 14. minutě, Plzeňští se však neprosadili. Poté hostující Hrošovský střílel z dálky mimo.

V dalším průběhu vyrovnaného utkání měla dvě příležitosti Plzeň. O tu první se postaral domácí Neves, který ve snaze odvrátit prudký centr zblízka ohrozil vlastního gólmana Černého, ten však míč kryl. Zanedlouho trestuhodně promarnil sólový nájezd Tecl, který před Černým tak dlouho váhal, až jeho pokus zblokoval vrátivší se Smejkal.

Postupem času se zdála aktivnější Slavia, ale vytěžila z toho jen nádhernou dělovku Juhara, který z dálky o metr plzeňskou branku minul. Poté po centru z přímého kopu hlavičkoval Škoda, ale s jeho pokusem gólman Kozáčik žádnou práci neměl.

V závěru první půle musel ven ze hřiště zraněný Boudjemaa a nahradil ho Vošahlík. Když už to vypadalo na smírný poločas, ve 45. minutě zahrávali hosté přímý kop po faulu Smejkala na Tecla. U míče stínovali tři hráči a z nich nenadálou přesnou střelou zaskočil slávistického brankáře, který udělal krok za zeď, Kovařík.

Po přestávce hrála při vědomí těsného náskoku Plzeň, zatímco slávisté byli v útočení nervózní, vázla jim souhra a hodně míčů ztráceli zbytečně.

Přesto se domácím naskytly dvě velké příležitosti. Po chybné rozehrávce plzeňského Hrošovského se ke střele dostal Necid a jeho pokus bez přípravy vyrazil Kozáčik na roh. Po dalším rohu pak hlavičkoval Škoda těsně nad.

V závěrečné půlhodině ovládly zápas oboustranné emoce, ani jednomu ze soupeřů se nezdály některé výroky sudího.

Domácí mužstvo se až do konce snažilo o zteč, ale šanci na vyrovnání si už nevypracovalo. Naopak Wágner v nastavení vítězství Plzně potvrdil gólovou hlavičkou.

Slavia Praha - Viktoria Plzeň 0:2 (0:1)

Branky: 45.+1 Kovařík, 90.+2 Wágner. Rozhodčí: Proske - Nádvorník, Hájek. ŽK: Neves - Hejda, Procházka. Diváci: 7742.

Slavia: Černý - Dostál, Škoda, Smejkal, Neves - Gecov, Hrubý (81. Červenka) - Juhar, Boudjemaa (42. Vošahlík), Zmrhal - Necid. Trenér: Pastoor.

Plzeň: Kozáčik - Řezník, Hejda, Procházka, Hubník - Hořava, Hrošovský - Petržela (85. Ďuriš), Kolář, Kovařík (90. Rezek) - Tecl (61. Wágner). Trenér: Uhrin ml.