18. ledna 2019 15:06 Lidovky.cz > Sport > Fotbal

Přes 64 tisíc korun za dres PSG, dohromady skoro 430 tisíc. Viktoriáni dražili trikoty

Dres Patrika Hrošovského s logem Nadace pro transplantaci kostní dřeně. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Dres Patrika Hrošovského s logem Nadace pro transplantaci kostní dřeně. | foto: ČTK

Plzeň / Praha Přes měsíc trvala aukce Viktorie Plzeň, jejíž výtěžek poputuje na podporu a propagaci Nadace pro transplantaci kostní dřeně. A výsledek předčil očekávání, na dobrou věc se vybralo skoro 430 tisíc korun.

Ve hře byly dresy nejlepších světových klubů, na nichž se skvěly originální podpisy hráčů. „Podařilo se dát dohromady výjimečnou sbírku cenných kousků a všem klubům patří velké poděkování za ochotu a skvělou komunikaci,“ uvedl pro web Viktorie mluvčí Václav Hanzlík.

Trikoty do aukce věnovali hráči, fanoušci, ale i zahraniční kluby.

Fotbalista Interu Milán Mauro Icardi podepisuje svůj dres pro aukci Viktorie...
Dres Paris Saint-Germain, který vynesl v aukci nejvíce.

Nejvíce si fandové cenili dresu Paris Saint-Germain, který se z 943,- vyšplhal až na neuvěřitelných 64 300 korun, odnesl si jej přihazující pod nickem Kazaza. Naopak nejdéle se hrálo o trikot Garetha Balea, jenž do aukce věnovali viktoriánští přiznivci, kteří jej dostali od fanklubu Realu Madrid. Byly na něm podpisy „A“ týmu madridského velkoklubu a nakonec se jeho cena vyšplhala na 61 150,-.

Samozřejmě se dražily i dresy plzeňských viktoriánů, z nichž si pro sebe titul „nejdražšího“ odnesl v Plzni milovaný, jinde neoblíbený (a to je asi nejmírnější výraz) David Limberský, jehož trikot vynesl 14 350 korun.

Kromě něj byl v aukci například i originální úbor Patrika Hrošovského. „Jsem rád, že i můj dres mohl přispět k této skvělé věci. Vybraná částka je úžasná a věřím, že Nadaci pomůže,“ řekl slovenský záložník Hrošovský.

Roman Hubník (vpravo) z Viktorie Plzeň a Pavel Jindra, předseda NTKD,...

Roman Hubník (vpravo) z Viktorie Plzeň a Pavel Jindra, předseda NTKD, představují dresy pro Ligu mistrů.

Na podzim navíc hráči Plzně nastupovali v Lize mistrů s logem Nadace pro transplantaci kostní dřeně na zádech. Viktoria se tak stala prvním českým týmem, který nesl logo Nadace v evropských pohárech. Do registru dárců navíc vstoupili noví hráči, mládežnický tým do devatenácti let.

Lidovky.cz

Najdete na Lidovky.cz