Pondělí 25. září 2023, svátek má Zlata
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Villa vůbec nemusel hrát fotbal. V mládí mu hrozila amputace nohy

Sport

  15:29
PRAHA - Jediné rozhodnutí španělského lékaře mohlo úplně změnit život Davida Villy, současného kanonýra Barcelony a španělské reprezentace. Když si v mládí zlomil nohu, doktoři zvažovali její amputaci. To se nakonec nestalo, a tak i přes ošklivé zranění v dorosteneckém věku muže Villa dovést Španělsko k titulu mistrů světa.

David Villa foto: Reuters

David Villa mohl ukončit svoji fotbalovou kariéru pomalu dříve než ji pořádně začal. Když v mládežnických kategoriích hrával fotbal, tak si v jednom utkání přivodil komplikovanou zlomeninu nohy. Poté v nemocnici musel vydržet přes měsíc a lékaři neustále zvažovali amputaci dolní končetiny malého Villy. "Jako jednu z možností jsme skutečně zvažovali amputaci," řekl pro deník Bild jeho bývalý doktor.

Španělé teď děkují Bohu, že k tomuto zákroku nedošlo, neboť nová posila katalánské Barcelony táhne španělský výběr za titulem na mistrovství světa. S pěti góly je spolu s Wesley Sneijderem nejlepší střelec turnaje a o korunu krále střelců se tito dva střetnou ve finále šampionátu.

David Villa, Španělsko

Z ošklivého zranění si bývalý útočník Valencie odnesl přece jen něco dobrého. Při léčbě měl pravou nohu v sádře, ale fotbal chtěl trénovat i nadále. A tak mu jeho otec přihrával na jeho slabší levou nohu, čímž se tak naučil perfektně pracovat oběma nohama už v útlém věku. "Táta mi tenkrát dokola házel míč na levou nohu. Pořád, znovu a znovu," popisuje španělský útočník fotbalový trénink po ošklivé fraktuře.

Davida Villu tato životní komplikace očividně posílila. Na světovém šampionátu je na něj vyvíjen neuvěřitelný tlak, který odvrací postupovými brankami. Skončí Villův příběh happy endem a zvedne nad hlavou Pohár FIFA? To se dozvíme v neděli večer...

Kojenecké lahvičky, které šetří přírodu? Vyzkoušejte je s námi zdrama!
Kojenecké lahvičky, které šetří přírodu? Vyzkoušejte je s námi zdrama!

Jestli máte doma malé miminko a zároveň je pro vás důležitá starost o naši planetu, pak rozhodně otestujte nové kojenecké lahve NUK For Nature s...