15. června 2018 12:00 Lidovky.cz > Sport > Fotbal

Vítejte v Rusku. Bizarní tribuny pro zápas Egypt - Uruguay jsou postaveny mimo stadion

Na tomto stadionu budou fanoušci Egypta a Uruguaje sledovat zápas MS. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Na tomto stadionu budou fanoušci Egypta a Uruguaje sledovat zápas MS. | foto: Twitter

jekatěrinburg V Rusku, tam je všechno možný. Známá replika Miroslava Donutila se přesně hodí na Centrální stadion v Jekatěrinburgu, na němž se bude mimo jiné hrát dnešní zápas MS mezi Egyptem a Uruguají (zápas, který začne ve 14:00, vám přineseme v podrobné online reportáži).

Protože se na stadion nevešel požadovaný počet sedaček, rozhodli se místní inženýři, že vybudují montované tribuny mimo stadion za oběma brankami.

Tribuna bez střechy mimo ovál stadionu z něhož nepůjde z některých míst vidět na druhou stranu hlediště za opačnou brankou. 

Vždyť lepší výhled než na protilehlou bránu budou mít diváci v horních řadách i na místní sídliště.

Ano, to je stadion místního FC Ural, který bude hostit čtyři zápasy v základních skupinách šampionátu.

Pohled z nezkolaudované tribuny v Jekatěrinburgu.
Takto bude vypadat stadion FC Ural během MS ve fotbale.

Vedle zápasu Egypt - Uruguay se na Centrálním stadionu uskuteční i duely skupiny C Francie - Peru, skupiny F Mexiko - Švédsko a skupiny H Japonsko - Senegal.

Montovaná tribuna byla vybudována loni jen kvůli světovému šampionátu v Rusku. A to proto, aby byla splněna kapacita 35 tisíc diváků. Pak bude rozmontována a kapacita stadionu se zmenší na původní čísla.

larJaroslav Šindelář

Najdete na Lidovky.cz