Zápas Chorvatska s Kosovem, který byl v sobotu přerušen.

Zápas Chorvatska s Kosovem, který byl v sobotu přerušen. | foto: Reuters

Vodní fotbal se dohrál. Chorvati si poradili s Kosovem 1:0 a vedou skupinu

•   13:32aktualizováno  16:32
Záhřeb - Fotbalisté Chorvatska a Kosova v neděli v Záhřebu dohráli zápas kvalifikace mistrovství světa, který musel být v sobotu kvůli podmáčenému hřišti přerušen. Rozhodčí duel v hustém dešti ukončil zhruba v polovině prvního poločasu za stavu 0:0, v neděli ve 14:30 hodin tak utkání pokračovalo od 22. minuty. Z triumfu 1:0 se nakonec radovali domácí.

„Měli jsme na paměti, že by bylo nemožné najít v nabitém kalendáři jiný volný termín, proto se zástupci obou zemí, FIFA a UEFA dohodli, že budeme v utkání pokračovat v neděli od 22. minuty, kdy bylo přerušeno,“ uvádí se na webu chorvatského svazu. Oba týmy musely nastoupit ve stejné sestavě, jaká byla na hřišti v době přerušení.

Kvalifikace MS 2018 ve fotbale

Záhřeb: Chorvatsko - Kosovo 1:0 (0:0)

Branka: 74. Vida. Rozhodčí: Johannesson (Švéd.).

A Chorvaté dohrávané utkání zvládli, když porazili Kosovo 1:0 a osamostatnili se na prvním místě skupiny I. O vítězství domácích v zápase rozhodl v 74. minutě obránce Domagoj Vida.

Chorvatsko má po sedmi kolech na kontě 16 bodů a na prvním místě má náskok dvou bodů před Ukrajinou. Třetí Island zaostává o čtyři body, čtvrté Turecko o pět. Kosovo, které prohrálo pošesté za sebou, je s jedním bodem poslední.