Sobota 2. prosince 2023, svátek má Blanka
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

KANDIDUJÍ: Miroslav Pelta, Jindřich Rajchl, Martin Šifalda
Jiří Kejval, místopředseda Českého olympijského výboru: Situace není ideální. V Listopadu bude valná hromada ČSTV, kde už by měla mít Fotbalová asociace, jako největší sportovní svaz, už svého předsedu.
Richard Jukl, místopředseda představenstva FC Hradec Králové: Největším problémem byl brzký odchod Ivana Haška z funkce předsedy svazu. A co se odehrává nyní, jsou už jen následky té rezignace.
Je také otázkou, čeho chtěla moravská komora blokováním docílit. Podle Romana Berba, vlivného funkcionáři, porušila to, na čem se v týdnu společně dohodli. V zákulisí se také mluví o tom, že moravská strana chtěla získat nějaký čas na to, aby připravila kandidaturu svému zástupci.

Nepřehlédněte

ln_lidovky Lidovky www.lidovky.cz ln-media Média Schůzka Nečase s Dvořákem? Chyba, míní experti http://www.lidovky.cz/schuzka-necase-s-dvorakem-chyba-mini-experti-fmx-/ln-media.asp?c=A110914_160153_ln-media_ogo 2011-09-14T16:30:00 Premiér Petr Nečas se osm dní před volbou setkal se třemi kandidáty na ředitele České televize - Petrem Dvořákem, Romanem Bradáčem a Hynkem Chudárkem. Šéf kabinetu na tom nevidí nic divného. Mediální experti, které oslovil server Lidovky.cz, to však vnímají jako problém. http://i.lidovky.cz/11/091/superfototyp/APE3dab39_p201109070567201.jpg ln_lidovky Lidovky www.lidovky.cz ln-media Média Dvořák: Chtěl bych ČT3, kanál pro děti http://www.lidovky.cz/dvorak-chtel-bych-ct3-kanal-pro-deti-duc-/ln-media.asp?c=A110825_223104_ln-media_sk 2011-08-25T22:31:04.813 Jak by se mohla Česká televize změnit, pokud by v jejím čele stanul bývalý ředitel Novy Petr Dvořák? LN mají k dispozici vizi, kterou Dvořák musel stejně jako zbylých jednatřicet kandidátů předat Radě ČT. http://i.lidovky.cz/10/062/superfototyp/JAR33b806__FVA4940_13_40651.JPG ln_lidovky Lidovky www.lidovky.cz ln-media Média Kandidáti na šéfa ČT: Dvořák, Šimek, Chudárek, Bradáč, Svoboda http://www.lidovky.cz/kandidati-na-sefa-ct-dvorak-simek-chudarek-bradac-svoboda-pkm-/ln-media.asp?c=A110907_142534_ln-media_ogo 2011-09-07T14:20:00 Do finálního kola volby ředitele České televize zvolila Rada ČT na své schůzi pět kandidátů. http://i.lidovky.cz/10/062/superfototyp/JAR33b806__FVA4940_13_40651.JPG
Podle Dagmar Damkové, šéfky komise rozhodčích, se FAČR rozhodně nepředstavila v dobrém světle na mezinárodní poli. Podle bývalé sudí je také možné, že FIFA bude tlačit na zrušení dvoukomorového systému.
Delegáti se shodují na tom, že velkým problémem českého fotbalu je dvoukomorový systém, kdy se navíc zástupci každé ze stran nejsou schopni dohodnout.
"Zrovna v době, kdy by měl svaz ukázat svou sílu v komplikované době a jednáních kolem ČSTV, tak se není schopen domluvit na silném předsedovi," litoval Miroslav Pelta.
"Je to fiasko. Nedokážu pochopit, že si s tím nedokážeme poradit sami. Asi nám bude muset pomoci někdo zvenčí. Zástupkyně UEFA, která dnes jednání přihlížela, mi říkala něco podobného," uvedl místopředseda FAČR za ligu Dušan Svoboda.
12:29
Termín další valné hromady zatím není znám. Nicméně ještě dnes by se měli zástupci obou komor dohodnout na datu.
12:27
Důležité
Sekretář asociace Rudolf Řepka to nyní oficialně potvrdil. Valná hromada skončila fiaskem.
12:23
Důležité
Hlasuje o programu valné hromady. Moravská komora je proti.
12:20
Se zpožděním se delegáti vrátili do sálu. Následující minuty rozhodnou, jestli bude valná hromada pokračovat.
12:14
Přestávka už měla skončit. Nic ale nenasvědčuje tomu, že by valná hromada měla v nejbližších momentech pokračovat.
12:07
Pokud se na dohadovacím řízení zástupci obou stran nedohodnou, bude se hlasovat o programu, jenž schválil výkonný výbor. Proti bude moravská komora, čímž další jednání zablokuje a nastane patová situace.
11:53
Přestávka potrvá patnáct minut.
11:52
Za českou komoru jdou vyjednávat Jindřich Rajchl, Miroslav Pelta, Dušan Svoboda ze Sparty, majitel Plzně Tomáš Paclík a vlivný funkcionář Roman Berbr.
11:51
Jednání se mění ve frašku. Moravský místopředseda Dalibor Kučera navrhuje, aby bylo zahájeno dohadovací řízení mezi oběma komorami. To je asi poslední šance, aby se situace odblokovala.
11:46
Důležité
Hlasuje se o moravském návrhu. Pro byli moravští zástupci, čeští nechali ruce dole. Je téměř jasné, že valná hromada skončí patem ještě před začátkem voleb předsedy.
11:41
Důležité
Vladimír Dostál z klubu HFK Olomouc prezentuje stanovisko moravské komory. "Dostali se sem lidé, kteří v klubech vůbec nepracují. Ve stanovách v článku devět se říká, že hlasovat můžou jen členové klubů. Myslíme, že by se to mělo ctít." Moravské části vadí, že na valné hromadě jsou i zástupci klubů, kteří nejsou jejich členové a mají plnou moc, která podle stanov nestačí.
11:35
Rajchl

Jindřich Rajchl připustil, že by dnes nemusel být nikdo zvolen. "Česká a moravská komora zatím nenašla kompromis. Morava požaduje změnu stanov. Pro nás je možná, ale ne tímto způsobem," říká Jindřich Rajchl.

  • Mimořádná valná hromada, hlasování o předsedu FA. (Rajchl)

    Mimořádná valná hromada, hlasování o předsedu FA. (Rajchl) / Autor: ČTK