Středa 5. srpna 2020svátek má Kristián 22 °C polojasno Předplatné LN

Volba předsedy Fotbalové asociace

11:24
Zástupci klubů, kteří jsou na valná hromadě jen na základě plné moci, jsou nakonec v obou komorách. Důležitejší tedy nyní je, jestli se podle návrhu moravské komora na změnu stav bude hlasovat již dnes.
11:21
Podle moravské komory jde o Michala Vejsadu, který je vyslancem klubu Litol, a o Miroslava Libu z Králového Dvora.
11:15
Je možné, že ještě před polednem bude valná hromada ukončena. Někteří z delegátů zastupují kluby pouze na základě plné moci a nejsou členy klubu. To stanovy nedovolují.
10:54
soud | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy
K dalšímu oddělenému jednání se schází moravská komora, která se přitom sešla v 9:00, tedy hodinu před začátkem valné hromady.
10:52
Přestávka bude trvat do 11:30. Kuloáry se šíří informace, že česka komora nechce na moravský návrh přistoupit. To by ale znamenalo, že valná hromada skončí, aniž by se začal volit předseda.
10:44
Je zajímavé, že k vidění jsou při hovoru spolu Miroslav Pelta a Roman Berbr. Podle všeho je totiž nějvětším zastáncem Jindřícha Rajchla právě Roman Berbr.
10:40
Je možné, že pokud se návrh odhlasuje, moravská komora bude chtít, aby změna stanov platila už nyní.
10:34
Sekretář asociace Rudolf Řepka proto vyhlásil desetiminutovou přestávku, při které se delegáti poradí, jaký návrh podpoří.
10:32
Pokud valná hromada změnu nepodpoří, odmítá moravská komora schválit volební řád dnešní valné hromady, což by jednání zablokovalo už v zárodku.
10:30
soud | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy
Nastává první komplikace. Moravská komora požaduje změnu stanov. Od příště by měl být považovaný za kandidáta Čech takový uchazeč, který získa v české komorě v prvním kole nejvíc hlasů. Stejně by se postupovalo u moravské komory. Ve třetím kole totiž hlasuje jen ta komora, která má svého kandidáta. Což by mělo platit od příští valné hromady.
10:26
Hlasování zatím probíhá jednotně. Delegáti schválili program valné hromady.
10:20
Projev má člen výkonného výboru UEFA.
10:05
Sálem zní státní hymna. Po ceremonii valná hromada začne.
Volba je také bojem dvou znepřátelených táborů. Zatímco za Jindřichem Rajchlem stojí Roman Berbr, bývalý rozhodčí, který ovládá zákulisí českého fotbalu, na Peltově straně jsou většina moravské komory a hlavně dva velkokluby Sparta a Slavia.
Ukončit zmatek kolem tří klubů Bohemians jejich předchůdci nezvládli. Kandidáti na předsedu fotbalové asociace věří, že budou úspěšnější, pokud zvítězí v dnešních volbách. K zavedení videorozhodčího se naopak staví Miroslav Pelta i Jindřich Rajchl zdrženlivě. VÍCE ZDE!
dulezite bila - ikonka | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy
Hlavní téma před páteční volbou šéfa českého fotbalu je jasné. Už se nemluví o očistě jako dřív, nástupce Ivana Haška musí umět hlavně zajistit peníze. Místopředseda fotbalové asociace Jindřich Rajchl (34) se snaží delegáty přesvědčit, že to může dokázat. ROZHOVOR S RAJCHLEM ČTĚTE ZDE!
Jindřich Rajchl | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Zvětšit foto: ČTK
zajímavost, zajímavé | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy
Za svoji výhodu považuje, že ho každý dobře zná. Není tajemstvím, že Miroslav Pelta (46) se umí v českém fotbale s přehledem pohybovat. Po páteční volbě by ho chtěl vést jako nový předseda fotbalové asociace. Známý výrok o "cinklém jaru", který se majiteli jabloneckého klubu připisuje, prý už dnes žádného delegáta neodradí od toho, aby mu dal hlas. ROZHOVOR S PELTOU ČTĚTE ZDE!
Šéf českého fotbalového asociace Miroslav Pelta. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Zvětšit foto: Lidové noviny