8. dubna 2010 10:27 Lidovky.cz > Sport > Fotbal

Voženílek skandál ustál. Fotbalovému svazu stačila omluva

Olomoucký funkcionář Jiří Kubíček. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Olomoucký funkcionář Jiří Kubíček. | foto: ČTK

PRAHA Minulé vedení fotbalového svazu ho na téměř dva roky odstavilo z funkce, protože se nebál kritizovat špatné poměry. Před disciplinární komisi však paradoxně současného předsedu legislativní rady Jiřího Kubíčka žene i nová vláda Ivana Haška.

Důvod? Záznam rozhovoru, v němž Kubíček s členem výkonného výboru Petrem Voženílkem rozebírá pozadí korupční kauzy a který se dostal do médií.

"Nechci předjímat, jak záznam vznikl, ale takové praktiky prostě do fotbalu nepatří," tvrdí místopředseda svazu Jindřich Rajchl. "Proto chceme, aby to disciplinární komise prošetřila," dodává.

Rozhovor, ve kterém Voženílek označuje vedení Bohemians Praha za mafiány, kteří vyhrožují vlastním hráčům, podle informací LN poslal médiím sám Kubíček.

"Pan Kubíček oficiálně tvrdí, že on nahrávku ven nepustil. Prý je jeho telefon odposloucháván. Proto jsme ho vyzvali, ať podá trestní oznámení na neznámého pachatele," říká šéf svazu Hašek.

"Stačí si ten rozhovor pustit a každý si udělá obrázek sám," naznačuje Hašek, že se ani jemu Kubíčkova verze nezdá.

Kubíčkovi tak nyní zřejmě hrozí, že přijde o svou funkci v legislativní radě. Tedy pokud podezření přesvědčivě nevyvrátí.

Naopak bát se nemusí samotný Voženílek. Nabídl sice svou rezignaci, ale výkonný výbor se nakonec spokojil jen s omluvou.

"Byl to soukromý rozhovor a on v něm několikrát zopakoval, že jde jen o spekulace. I když je pravda, že jako člen výkonného výboru by se do takových spekulací pouštět neměl," uznává Rajchl.

Voženílek přitom v rozhovoru používal hodně silná slova. "I Kubíčkovi ale několikrát říkal, že jde pouze o spekulace. Ty pasáže tam ale chybějí," říká Hašek.

Podle něj dostal Voženílek dostatečně vyčiněno. "Už ani s manželkou nebude mluvit úplně v klidu. A myslím, že si teď dá pozor na to, co říká v soukromém rozhovoru, každý z nás," dodává Hašek.