18. září 2015 11:57, aktualizováno  12:10 Lidovky.cz > Sport > Fotbal

Vrba měl pohovor s Limberským, vyřadit z reprezentace ho nehodlá

David Limberský z Plzně. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy David Limberský z Plzně. | foto: ČTK

PRAHA Trenér fotbalové reprezentace Pavel Vrba mluvil s obráncem Davidem Limberským o jeho nehodě v opilosti z minulého týdne. Vysvětlili si určitá pravidla a kouč, jenž v minulosti vedl Limberského i v Plzni, chystá jisté kroky, které však neupřesnil. Naznačil, že vyřadit jednatřicetiletého levého beka z národního týmu nehodlá.

„Byl jsem informován od začátku, co se stalo, možná dřív než tisk. David mi dokonce sám volal po té události, komunikovali jsme spolu, vysvětloval mi určité věci,“ řekl Vrba na youtube kanálu reprezentace, kde živě odpovídal na otázky fanoušků.

„Komunikoval jsem i s klubem. Chtěl jsem mít ucelené informace, protože spousta informací v tisku nebyla úplně přesná a některé byly až zavádějící,“ doplnil kouč.

Z jeho slov vyplývá, že Limberského z týmu nevyřadí. „Samozřejmě nebudu říkat, že mám radost z toho, že se David nějakým způsobem provinil. Bude na to asi civilní soud, který bude rozhodovat o tom, jaký trest dostane. Dostal trest i v klubu a ne malý,“ uvedl Vrba.

„Vysvětlili jsme si s Davidem určitá pravidla, která chci, aby hráči dodržovali. Určitě to nechceme smáznout, určitě se k tomu nějak postavíme. Máme na to svůj názor a veřejnost včas nějaké další kroky pochopí. Je to interní věc a nezlobte se na mě, vzhledem k tomu, co se děje v médiích, víc informací dávat nebudu,“ dodal Vrba.

Limberský před týdnem v Praze na Smíchově v opilosti naboural svůj luxusní vůz a po nehodě se snažil utéct.

Plzeňský klub mu minulý pátek odebral kapitánskou pásku, udělil nejvyšší pokutu v historii Viktorie a naznačil, že hráč v případě dalšího prohřešku může být vyřazen z kádru.

Limberský incidentu litoval, ale omluvu si pokazil v neděli v Příbrami kontroverzní oslavou prvního ze svých dvou gólů. Reprezentační zadák poté, co otevřel skóre, napodoboval točení volantem.

Mediálnímu tlaku kolem Limberského nechce podléhat ani manažer reprezentace Dušan Fitzel.

„Všichni jsme lidé. Jenom řeknu, hoďte kamenem ten, který neměl žádný problém podobného rázu. Jedno, co mi vadí - David uznal chybu, ale udělal to další gesto, které bylo až dětinské. Ale na druhou stranu všichni jsme to pochopili, že takhle se reprezentant chovat nesmí,“ uvedl Fitzel.

ČTK

Najdete na Lidovky.cz