Pátek 8. prosince 2023, svátek má Květoslava
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Vrba ukázal na 35 mužů pro EURO. Nechybí mezi nimi ani Rosický

Sport

  13:30
PRAHA - Do oznámení nominace české fotbalové reprezentace na mistrovství Evropy ve Francii zbývají přesně dva týdny a trenér Pavel Vrba má nyní se svými kolegy seznam 35 kandidátů. Mezi nimi je i kapitán Tomáš Rosický, kterého kouč spolu s Jiřím Skalákem viděl během uplynulé inspekční cesty v Anglii od pondělí do středy. V nominaci je podle Vrby asi nejvíc otevřený post v útoku.

Tomáš Rosický kariéru ukončil až v dresu Sparty, Čech ji nyní končí jako hráč Arsenalu. foto: MAFRA - Michal Šula

Jestřábí oko může pomoci Vrbovi a spol. Bude rozhodovat o gólech na EURO ve Francii

Vrba nejprve sledoval pondělní duel Skalákova Brightonu v druhé anglické lize a o den později viděl v akci Rosického, který poprvé od návratu po zranění odehrál za juniorku Arsenalu celý zápas.

„Jsem s Tomášem samozřejmě v kontaktu už delší dobu. On mi sám řekl, jaký by měl být postup procesu uzdravování a dávání se do kupy. Vše probíhá naprosto v pořádku, Tomáš se cítí naprosto v pořádku. To je pro mě samozřejmě dobrá zpráva,“ řekl Vrba novinářům.

Pavel Kadeřábek se raduje ze vstřelené branky.
A JE TAM! Čeští fotbalisté oslavují vstřelenou branku.

„Pokud bude zdravotně fit, má velkou šanci, že bude v nominaci. Je mezi 35 jmény, která máme napsaná. Víceméně ty posty máme ztrojené, u těch hrotových je ještě víc kandidátů. Dneska máme schůzku užšího realizačního týmu a možná kádr 35 hráčů budeme už trošku zužovat,“ doplnil Vrba.

Vrba: S takovou to nebudeme mít na EURO jednoduché. Dopředu nám to prostě nešlo

Asi nejvíc přemýšlí nad složením ofenzivy, protože většina útočníků momentálně neprožívá ideální období.

„Samozřejmě je vždy příjemnější, když má trenér hráče, kteří sází jednu branku za druhou. Je to jedna z věcí, o kterých hodně přemýšlíme. Možná je to post, který je směrem k Euru nejvíc otevřený,“ řekl Vrba.

Kouč nominaci oznámí přesně za dva týdny ve čtvrtek 19. května, do půlnoci 30. května pak musí Češi 23 jmen pro šampionát ohlásit na UEFA.

Autor:

Aby byly potraviny čerstvé: Soutěžíme o chladící kapsy od Nowaca
Aby byly potraviny čerstvé: Soutěžíme o chladící kapsy od Nowaca

Chladící tašky jsou užitečné pro udržení potravin a nápojů chladných, když jste mimo domov. Jsou skvělé i pro každodenní použití, například při...