Čtvrtek 27. ledna 2022, svátek má Ingrid
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Všechno vypadá dobře, těšilo Rosického po prvním přípravném zápase

Sport

  6:00
KRAMZACH - Kapitán je zpátky. Tomáš Rosický po dlouhých 350 dnech nastoupil za fotbalovou reprezentaci v tréninkovém zápase proti Maltě. Tu Češi v rakouském Kufsteinu rozstříleli 6:0. Rosický u toho na hřišti byl 65 minut a připsal si 101. start za národní tým. „Tenhle zápas stoprocentně splnil účel. Ideálně to pasovalo do naší přípravy,“ říkal pak 35letý záložník.

Pavel Kadeřábek (vlevo) a Tomáš Rosický foto: ČTK

Co ten zápas znamenal pro vás osobně?
Samozřejmě jsem byl moc rád, že jsem si mohl zase zahrát po dlouhé době. Jak pro mě, tak pro celý tým, to splnilo, co mělo.

Od začátku to vypadalo, že Malťané budou hrát hodně ostře. Neměl jste obavy?
To je samozřejmě dobře, občas je to v těch přátelácích takové, že by se nikdo nekopl. Je dobře, že do toho šli. To k tomu patří, bez debat.

Češi si na úvod přípravy zastříleli. Maltu deklasovali 6:0

Jak se vám vlastně hrálo?
Myslím, že tam bylo pár dobrých věcí, pár kolmic si mi povedlo. Ještě mi chybí v některých situacích timing, ale do toho se dostanu. Pro mě je důležité, že tu přihrávku pořád vidím.

Proti Maltě jste byli hodně efektivní. Jak jste s tím spokojení?
Já bych to nijak nepřeceňoval. Opakuju, že to splnilo účel, ale víc nemá cenu se o tom bavit.

Všichni útočníci dali gól, to jim přece zvedne sebevědomí, ne?
To říkáte správně, trefili se všichni, což je vždycky dobře. Útočníci jsou od toho, aby dávali góly, z toho jsou živí. Bezvadné.

Jak jste se cítil fyzicky?
Docela dobře. Spíš jsem měl problémy na začátku, než jsem se trochu roztáhl. Když jsem se rozhýbal, tak to bylo v pohodě. Ale opakuju: tohle není soupeř, který to vyloženě prověří. To teď spíš přijde s Ruskem a Koreou. Zatím ale všechno vypadá dobře.

Dlouho jste nehrál. Hlídal jste se nějak víc?
V plném tréninku jsem už hodně dlouho. Vím, že je všechno v pořádku, nehlídám se. Není proč.

I když jste říkal, že tenhle soupeř vás neprověřil, čekali jste, že budete tak dominantní? Maltu jste v podstatě nepustili za polovinu.
Myslím, že se to dalo čekat, že budeme hrát do plných. Pak musíte trochu víc riskovat, z toho pramení chyby, ale to je v pořádku. Musíte to zkoušet, když je obrana zavřená. Myslím, že žádné překvapení tam nebylo.

Co jste říkal na gól Jaroslava Plašila, který se trefil zpoza vápna o tyč?
Krásnej! Je vidět, že by měl celý tým víc střílet. Střílíme málo ze střední vzdálenosti, byla to jediná střela v první půli z dálky. A ujala se. Je to i návod pro nás ostatní, že bychom měli víc střílet.

A co říkáte na první nulu v éře Pavla Vrby?
(Rozesměje se) To samé co před chvílí: já bych to vůbec nepřeceňoval.

Autor:

Naši zemi by neubránila ani desetkrát větší armáda, říká armádní generál Opata

Premium Přes tři roky šéfuje armádě a nejvíc mu pije krev byrokracie. Když je nejhůř, oblékne maskáče a vyrazí z kanceláře...

Situace se obrací. Dřív byl vstřícný západ, dnes vyrazte s obytňákem na východ

Premium Nemám rád kempy s jejich davovou atmosférou, hlukem a stísněným prostorem a hotely jsou pro mě nenávratně statické,...

Recept na dlouhověkost? Chirurg Pafko vysvětluje, čím si zkracujeme život

Premium Profesor Pavel Pafko o tom, proč si u televize neotevře lahváč, o malém štěstí pro každý den a taky o poučném úrazu na...

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!

Právě čtete

      Mohlo by vás zajímat