Sobota 9. prosince 2023, svátek má Vratislav
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Vůbec nechápu toho frajera, proč nás nenechal hrát. Zase faux pas, zlobí se Franz Straka na sudího

Sport

  11:55
karviná - Fotbalisté Karviné v pondělním slezském derby s Baníkem Ostrava v rámci Fortuna ligy v závěru mohutně finišovali za vyrovnáním, jenže sudí Emanuel Marek v rozporu proti novým pravidlům nechal vyloučeného hráče Baníku Martina Filla obejít celý stadion, než znovu nechal pokračovat ve hře. A protože za tuto prodlevu nenastavil žádný čas, pořádně tím rozčílil emotivního karvinského trenéra Františka Straku.

František Straka. foto: ČTK

Baník vyhrál derby v Karviné, ta zůstává bez bodu na chvostu tabulky

„Musíme uznat, že Baník má zkušený a kvalitní tým, který dokázal ukočírovat ten závěr. Třeba tím, jak Fillo odcházel,“ řekl novinářům po zápase Straka.

„Já vůbec nechápu toho frajera (rozhodčího), proč nás nenechal hrát. Když už, tak musí přece nastavit čas, ne? Nehrálo se třeba tři minuty. Takže zase určité faux pas,“ nechápal karvinský trenér. 

Prohru 1:2 nechtěl svalovat ani na to, že Karviná i ve druhém ligovém zápase dohrávala v deseti. Po Marku Hanouskovi byl tentokrát vyloučen Ondřej Lingr.

Milan Jirásek (vepředu) se raduje z gólu Baníku spolu s Adamem Jánošem.

„Nabádám hráče, aby hráli agresivně, protože nemáme kvalitu jako ostatní týmy. Musíme to nahradit úplně něčím jiným. A válečníci dostávají občas červené karty. Otázkou je, jestli byly posouzeny spravedlivě, ale to já můžu těžko posoudit.“

Zápas odkoučoval s bolavým kolenem, i proto si vzal na tiskovou konferenci berle. 

„Víte, jsem jeden z těch, který když jde na hřiště, tak i v těchto letech pořád jančí. Koleno bolelo, ale spolkl bych to, kdybychom vyhráli. Teď jedeme do Plzně, pak máme Slavii, chybí nám zranění kvalitní hráči, ale kluci se i proti top mančaftům mohou ukázat a překvapit,“ dodal Straka.

Autor: