Sobota 9. prosince 2023, svátek má Vratislav
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Vy sr*či, vraťte nám peníze. Fanoušci neviděli zápas Slavie v Kluži a tvrdě se kvůli tomu opřeli do O2 TV

Sport

  12:25aktualizováno  15:40
PRAHA - Slíbili fanouškům Slavie, že za pouhou jednu korunu se budou moci dívat na svůj tým v klíčovém zápase o účast v Lize mistrů v Kluži. Jenže obrovský nápor fandů způsobil, že O2 TV Sport zcela zkolabovala. Zápas na internetu v celé délce a stoprocentní kvalitě, ale i na některých televizních obrazovkách tak neviděli nejen náhodní diváci, ale ani ti, co si služby O2 TV předplácejí už delší dobu.

Radost Lukáše Masopusta a dalších hráčů Slavie z gólu velká řada fanoušků neviděla. foto: Twitter/SK Slavia

Liga mistrů? Vůbec nic hotovo není, doma musíme být mnohem lepší, varuje Trpišovský

O2 TV se tak hned v úvodu zápasu stala na sociálních sítích terčem rozhořčených diváků, kteří se pustili do televizní společnosti hned po vydání stanoviska O2 TV na jejím twitterovém účtu.

„Kvůli velkému zájmu o sledování zápasu Slavie s Kluží je přihlašování momentálně přetížené, prosíme naše diváky o trpělivost. Děkujeme,“ uvedla televize.

Ochuzeni však nebyli jen sportovní příznivci, ale i ti, co se pomocí O2 TV chtěli dívat na jiné pořady.  

Lukáš Masopust se raduje z gólu do sítě Kluže.
Nicolae Stanciu si kryje míč.

A i když se zhruba kolem poločasu situace s možností sledovat zápas u některých diváků zlepšila, někteří z nich se po utkání pustili nevybíravým způsobem i do výkonného ředitele stanice O2 TV Sport Marka Kindernaye, jenž se za výpadky omluvil na svém Twitteru.

„Žádné výmluvy. Všem, kteří mají problémy se sledováním přenosu se velmi omlouváme. Některé televizní aplikace byly v důsledku obrovského zájmu diváků přetíženy. Řešíme to s dodavatelem technologie,“ omlouval se Kindernay.

Oficiální vyjádření O2 TV:

Včerejší výpadek služby O2 TV se netýkal všech zákazníků. Diváci, kteří využívají O2 TV prostřednictvím IPTV technologie, sledovali zápas bez problémů. Kromě těchto uživatelů sledovalo zápas prostřednictvím OTT služeb ( tedy set-top boxu, který běží na jiné konektivitě než je O2, webu a aplikace) dalších více než 100 tis. domácností. Potíže se vyskytly u diváků, kteří se přihlašovali k O2 TV přes aplikaci, web nebo OTT set-top box těsně před začátkem vysílání Studia Ligy mistrů nebo před začátkem samotného zápasu.

To však vytočilo vlastníky předplatného, ti argumentovali dost často velmi nevybíravým způsobem a vulgárními výrazy. 

A to tak, že se přetíženost a kolaps systému dal čekat, když O2 TV nabízela novým členům předplatné na měsíc za pouhou korunu.

„Vy sr*či, vraťte nám peníze. Je to pořád dokola. Když se hraje nějakej velkej zápas, tak vám to nefunguje. A teď to najednou rozdáte všem zadarmo, se nedivte, že vám to spadlo,“ uvedl jeden z reagujících diváků.

Televize totiž aktuálně mimo jiné nabízí nezávazné vyzkoušení balíčku O2 TV HBO a Sport Pack, ten obsahuje také kanály, na nichž byl zápas vysílán. Za 30 dní užívaní služby stojí jednu korunu.

Televizní diváci s předplacenými balíčky O2 TV navíc Kindernayovi připomínali, že se situace s kolapsem systému opakuje už poněkolikáté (nejvýrazněji asi na jaře 2016 v derby Sparta - Slavia) a požadují finanční kompenzaci.

Sám Kindernay se ve středu dopoledne vyjádřil opět na svém twitterovém účtu. Všichni zákazníci prý dostanou do dvou dnů poukaz, za něž budou moci koupit v prodejnách O2 libovolné zařízení či příslušenství telefonu v hodnotě 500 korun.

Autor: