Středa 24. července 2024, svátek má Kristýna
  • Premium

    Získejte všechny články
    jen za 89 Kč/měsíc

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
130 let

Lidovky.cz

Vybírám si hráče podle velikosti přirození, prozradila trenérka fotbalistů

Sport

  18:11
CLOPPENBURG / PRAHA - Trenér Liverpoolu Jürgen Klopp je známý „hláškař“, ale kam se hrabe na novou šéfku kabiny fotbalistů BV Cloppenburgu, hrajících pátou německou ligu. Imke Wubbenhorstová vede mužský tým, což je vždycky trochu ožehavé.

Trenérka německého Cloppenburgu Imke Wubbenhorstová. foto: Twitter

Reportéry pochopitelně zajímalo, zda nějakým způsobem žádá hráče o oblečení spodního prádla, když vchází do kabiny. „Pochopitelně ne. Jsem profesionálka,“ odpověděla Wubbenhorstová. „Vybírám si hráče podle velikosti přirození,“ dodala se smíchem.

Vedení Cloppenburgu je s ní spokojeno. „Hleděli jsme jen na kvalitu, ne na pohlaví,“ konstatoval šéf představenstva Herbert Schroder. Původně totiž vedla Wubbenhorstová ženský tým, ale klub s ní byl tak spokojený, že si zasloužila povolání i k mužům. Na jaře se bude snažit zabránit sestupu, protože „A“ tým je na posledním místě Oberligy v Dolním Sasku.

Když může Merkelová, proč ne já?

Ostatně bývalá trenérka německých mládežnických výběrů není první ženou, která se musí vypořádávat s náhledem na druhé pohlaví, a čelit podobným otázkám.

Například švédské trenérky Pii Sundhageové se redaktoři místních novin ptali, zda by zvládla vést nějaký mužský tým. „No, když může vést Angela Merkelová Německo, proč bych to nezvládla já?“ otázala se překvapených žurnalistů. 

Sundhageová pro tuto reakci měla důvod, jako koučka zvládla dvakrát vyhrát olympijské hry s ženskou reprezentací Spojených států.

Autor:

Single máme s miminkem ze spermabanky: Jak to funguje?
Single máme s miminkem ze spermabanky: Jak to funguje?

Zuzana Bergrová, bývalá vrcholová sportovkyně, si pro svého syna doběhla do spermobanky. O životě single mámy píše úspěšný blog „Plody dna: Příběhy...