„Cvičení mají natočená na videu a podle nich se kluci připravují. Někteří z nich mají k dispozici i GPS vesty. Moc jich nemáme, jen pár kusů, ale jsme rádi i za ně. Naměřené hodnoty po běhu nebo cvičení se pak elektronickou cestou dostanou k trenérům a ti je můžou vyhodnocovat,“ vyložil Poborský.
Doplnil, že naplno probíhá také anglická olympiáda, v níž mladí fotbalisté soutěží v jazykových schopnostech a ti nejúspěšnější se mohou těšit na zahraniční výjezd. V předchozích letech se podařilo Poborskému zrealizovat návštěvu Pavla Nedvěda v Turíně a v jeho bývalém působišti Manchesteru United. „Tak snad až všechna tahle opatření skončí a hrozba nákazy v Evropě pomine, tak se takového zážitku zase dočkají i další,“ přál si Poborský.
Akademie fungují v osmi krajích a zaměstnáno v nich je podle Poborského dohromady 85 trenérů. I oni museli vzhledem k práci v režimu home office přistoupit na snížení příjmu na 60 procent v rámci úsporných opatření Fotbalové asociace ČR. „Jsme na tom všichni stejně, včetně nás na centrále v Praze. Musíme vnímat realitu, která je teď kolem nás. Asociace na ni musela reagovat,“ konstatoval Poborský.