Úterý 16. dubna 2024, svátek má Irena

Vydařená Solskjaerova premiéra v United. ‚Svůj‘ Cardiff zdolal 5:1

21:49
Londýn / Praha - Fotbalisté Manchesteru United prožili skvělou premiéru pod novým trenérem Olem Gunnarem Solskjaerem. „Rudí ďáblové“ v 18. kole Premier League vyhráli 5:1 na hřišti Cardiffu a pět gólů v lize dali po pěti a půl letech.

V očích nového trenéra United Ole Gunnar Solskjaera se zračí radost z vítězství. foto: ČTK/AP

Manchesteru United viditelně pomohlo odvolání trenéra Josého Mourinha, místo něhož se ujal týmu Solskjaer. „Rudí ďáblové“ dali v lize pět gólů v jednom utkání poprvé od remízy 5:5 v května 2013 a čtyřbrankovým rozdílem zvítězili v soutěžním utkání poprvé od ledna.

Solskjaer v minulosti v Cardiffu trénoval, přesněji řečeno v roce 2014, jenže kvůli špatným výsledkům byl odvolán.

United dali tři branky už v první poločase a po změně stran zpečetil vysokou výhru dvěma góly Lingard. Manchester je v tabulce šestý a ztrácí osm bodů na čtvrtou Chelsea a pátý Arsenal.

Nový manažer Ole Gunnar Solskjaer tleská fanouškům za podporu.

Na stadionu Manchesteru City v úvodu nic nenasvědčovalo senzaci, protože v 27. minutě otevřel skóre hlavou domácí Gündogan. Německý reprezentant dal čtvrtý gól z posledních osmi utkání, tedy stejně jako za předchozích 39 zápasů. Jenže hráči Crystalu Palace do přestávky otočili stav. Z první střely na branku vyrovnal Schlupp a dvě minuty nato se trefil parádně z voleje Townsend.

Stejný hráč po přestávce nastřelil tyč a po následném Walkerově faulu na Meyera proměnil penaltu Milivojevič. V závěru už jen snížil střídající De Bruyne, svěřenci Pepa Guardioly prohráli podruhé z posledních tří ligových zápasů a přišli o stoprocentní bilanci na svém hřišti.

20.Fulham18241216:4210

Na Stamford Bridge byl autorem jediného gólu kanonýr Vardy, který si v 51. minutě naběhl za obranu na Maddisonův pas a nedal Arrizabalagovi šanci. V nastaveném čase mohl zařídit alespoň remízu Alonso, sám před Schmeichelem ale trefil pouze konstrukci branky.

Chelsea po první domácí ligové porážce v sezoně zůstala čtvrtá, bodově ji ale dohnal Arsenal. „Kanonýři“ otevřeli skóre typickou kombinační akcí. Özil chytrou přihrávkou našel za obranou Kolašinace, který sklepnutím pod sebe připravil snadnou pozici pro Aubameyanga. Arsenal vůbec poprvé v ligové sezoně vyhrál první poločas.

Gabonský kanonýr přidal druhý zásah krátce po změně stran, kdy stál na konci rychlého protiútoku a napálil míč z úhlu nekompromisně pod břevno. Aubameyang se dvanáctým ligovým gólem posunul v pořadí kanonýrů před Mohameda Salaha z Liverpoolu.

Hosté snížili zásluhou Barnese, který se nejlépe zorientoval v závaru před Lenovou bránou. V nastaveném čase ale pojistil výhru Arsenalu střídající Iwobi. Brankář Petr Čech plnil v londýnském celku jen roli náhradníka, útočník Burnley Matěj Vydra se dostal na hřiště v 77. minutě.

Southampton pod vedením nového kouče Hasenhüttla podruhé za sebou vyhrál, tentokrát na hřišti rovněž sestupem ohroženého Huddersfieldu 3:1. Poslední Fulham hrál bez branek v dalším duelu ze spodu tabulky v Newcastlu a bodově se dotáhl na Huddersfield.