Matěj Vydra slaví branku do sítě Leicesteru. | foto: ČTK

Vydra se trefil do sítě Leicesteru, poslední Sheffield udolal Aston Villu

•   20:58aktualizováno  21:23
Londýn - Český fotbalový reprezentant Matěj Vydra vstřelil premiérový gól v této sezoně anglické ligy a pomohl Burnley k domácí remíze 1:1 s Leicesterem v utkání 29. kola.

Vydra otevřel skóre už ve čtvrté minutě, kdy vystihl nepovedenou přihrávku Hamzy Choudhuryho, obešel bránícího Wilfreda Ndidiho a trefil se k tyči. Osmadvacetiletý útočník dal v aktuálním ročníku ve 23 zápasech čtyři soutěžní branky.

Domácí vedli půl hodiny, než srovnal Kelechi Iheanacho ranou z voleje po Ndidiho nákopu. Druhý gól Burnley měl na hlavě James Tarkowski, kterého však vychytal Kasper Schmeichel.

Matěj Vydra slaví branku do sítě Leicesteru.
Matěj Vydra během utkání se Slovenskem.

Dánský brankář ve 49. minutě skvěle vytáhl i hlavičku Chrise Wooda a po hodině hry Schmeichela zachránila tyč po ráně Ashleyho Westwooda. Na brankové konstrukci v závěru skončil i tečovaný pokus hostujícího Youriho Tielemanse.

Leicester v tabulce dál drží třetí místo, přestože po domácí porážce 0:2 s pražskou Slavií v Evropské lize „Lišky“ získaly z posledních dvou ligových duelů jediný bod. Patnácté Burnley na vítězství v Premier League čeká čtyři kola.

Sheffield United doma zdolal Aston Villu 1:0 a oživil šance na záchranu. Z poslední pozice ztrácí 12 bodů na první nesestupovou příčku, ale nejbližší konkurenti odehráli o zápas méně. Jediný gól vstřelil ve 30. minutě David McGoldrick, a přestože jeho spoluhráč Phil Jagielka dostal v 57. minutě červenou kartu, Sheffield těsný náskok udržel.