31. března 2010 8:08 Lidovky.cz > Sport > Fotbal

Výpovědi hráčů byly přesvědčivé, říká šéf disciplinárky Golda

Šéf střížkovské Bohemky Karel Kapr. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Šéf střížkovské Bohemky Karel Kapr. | foto: ČTK

PRAHA Zamotaný případ údajné korupce rozplétá už více než deset dní, ale předseda disciplinární komise Jiří Golda (35) z něho zatím o moc moudřejší není. "Posunulo se to alespoň tím, že jsme vyslechli všechny hráče. A pokud mám vystihnout jeden dojem, řekl bych, že výpovědi hráčů Bohemians byly přesvědčivé," říká Golda.

A jaký dojem jste měl z odpovědí olomouckého Petra Drobisze?
Musíme objektivně přiznat, že pan Drobisz je v obtížnější pozici. Hráči Bohemians měli více času se připravit. On tvrdí, že si nic nevybavuje, a na to, jestli tehdy volal Obermajerovi, si nepamatuje.

Nepřijde vám divné, že by si na něco takového nepamatoval?
Takovému uvažování se bráním. Upřímně: kdo z vás si pamatuje, s kým mluvil skoro před rokem?

Zeptali jste se Drobisze přímo, jestli úplatek předal?
Samozřejmě jsme se ptali. Řekl, že nepředal.

Ptám se na to proto, že David Zoubek má pocit, že tvrzením hráčů Bohemians příliš nevěříte.
Disciplinárka by měla být z principu nedůvěřivá ke všem. Nesmí rozhodovat pocity, ale důkazy.

A ty chybějí. Pořád věříte, že kauzu vyřešíte do konce sezony?
Stále to je naší ambicí. Čekáme, až policie prověří všechny důkazy. A nenapadá mě, co by na tom mohlo trvat tak dlouho.

TIME OUT LN: Detektor kaprů

K dopingovým kontrolám by se v českém fotbale měla přidat po každém utkání ještě jedna povinná prověrka. Sednout si k detektoru lži by měli nejen fotbalisté zapletení do úplatkářského skandálu mezi střížkovskými Bohemians a Olomoucí, jak jim doporučila disciplinární komise. Opravdu jste nabídli soupeři peníze, aby prohrál? Hráči by se při odpovědi zapotili možná víc než na trávníku.

Některé fotbalové figury by si podobnou zkušenost odpustily úplně. Třeba současný šéf jabloneckého klubu Miroslav Pelta proslulý tvrzením o "cinklém jaru" z dob působení ve Spartě. V on-line rozhovoru na stránkách deníku Sport podotkl, že o návštěvu na detektoru nestojí. Prý kvůli prohřeškům z minulosti.

Dnes má podle něj 99 procent funkcionářů z první a druhé ligy svědomí čisté. Také bychom rádi věřili, že kapři už plavou pouze v rybnících. Zatím by se ovšem vyplatilo držet se osvědčeného pravidla: Důvěřuj, ale prověřuj. (PETR ADAM - LIDOVÉ NOVINY)

Naděje pro neplodné páry: Česko zavádí novou metodu mrazení vajíček
Naděje pro neplodné páry: Česko zavádí novou metodu mrazení vajíček

Státní ústav pro kontrolu léčiv schválil v nedávné době zcela novou metodu mrazení vajíček. Měla by eliminovat riziko poškození vajíčka při rozmrazení a dát tak ženám, které podstupují umělé oplodnění, větší šanci na úspěch.

Najdete na Lidovky.cz