7. října 2011 23:18, aktualizováno  23:51 Lidovky.cz > Sport > Fotbal

Vysvědčení LN: Nejlépe si vedl ten nejméně zkušený

Česko - Španělsko (Rosický a Baroš). | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Česko - Španělsko (Rosický a Baroš). | foto: ČTK

PRAHA Česká reprezentace prohrála na domácí půdě v kvalifikačním utkání o postup na EURO 2012 se Španělskem 2:0. Lidové noviny pro vás připravily vysvědčení českých fotbalistů.

Petr Čech: 3-
V týdnu předvedl své umělecké schopnosti a usedl za bicí. V pátek se sám cítil jako nástroj, do kterého Španělé vybubnovali vítězný song.  Těžko ale mohl gólům zabránit.

Michal Kadlec: 4
V posledních dvou reprezentačních zápasech se trefil třikrát a stal se z něj nečekaný kanonýr. Tentokrát raději zapnul pás neviditelnosti a čekal až přejde bouře. 

Roman Hubník: 4
Hovořil o pasti, do které se mistři světa i Evropy chytí. Možná by zaklapla, kdyby se nezapomněl pohnout dopředu. Rozhodčí by pak pískal ofsajd místo gólu.   

Tomáš Sivok: 3-
Těžko porovnávat kvality stoperů, kterým se jen motala hlava z kolotoče Xavi a spol. Obránce Besiktase se ale přece jen zdál jistější než Hubník.   

Theodor Gebre Selassie: 2-
Pokud někdo opravdu vynikal, byl to právě liberecký bek. Je paradox, že zrovna debutant v základní sestavě předvedl z obránců nejlepší výkon.

PSALI JSME:

Daniel Kolář: 4-
Skóroval v posledním utkání proti Ukrajině, ale tentokrát zanikl ve španělské genialitě. Kupil jen chyby a ztrácel míče.

Tomáš Rosický: 3
Kapitán si přál zaskočit slavného soka výsledkem, ale sám tomu nepomohl. Španělé mu odmítali půjčit balon.

Tomáš Hübschman: 5
Kam se podíval, zářily čistě bílé dresy mistrů světa. Možná proto ostře fauloval Alonsa a musel předčasně do sprch.

Petr Jiráček: 3
Na skvělé představení proti Skotsku navázal dobrým výkonem. Jako jediný ze záložníků si troufal udělat věhlasným soupeřům kličku.

Daniel Pudil: 4
Zavinil druhý gól, když nebyl dostatečně důrazný při souboji se Silvou. Postupně se ale lepšil.

Milan Baroš: 4-
Fanoušci ve druhém poločase skandovali: „Baroš ven“. Asi čekali, že kanonýr změní své střelecké konto v reprezentaci a ne jen účes.

Fotbalisté, kteří odehráli alespoň 30 minut byli hodnoceni jako ve škole.

Anketa

Jakou známku byste dali české reprezentaci v utkání se Španělskem?

1 58
2 27
3 74
4 247
5 1273
Lidové noviny