15. června 2008 19:12 Lidovky.cz > Sport > Fotbal

Webb: Gól Polska neměl platit

Webb jako nepřítel Poláků.  | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Webb jako nepřítel Poláků. | foto: ČTK

CURYCH Rozhodčí Howard Webb přiznal, že gól, který uznal polským fotbalistům v duelu mistrovství Evropy s Rakouskem, neměl platit, protože byl z ofsajdu. Anglický sudí, který byl po zápase ostře kritizován oběma týmy, si však stále stojí za tím, že penalta, z níž domácí vyrovnali v nastavení na konečných 1:1, byla odpískána správně.


"Byl to ofsajd. Udělali jsme chybu, viděli jsme to na videu," řekl k
Rogerově gólu, kterým Polsko otevřelo skóre čtvrtečního utkání. "Chybovali jsme a teď se musíme postarat o to, aby se nám něco podobného už nestalo," dodal. "Co se penalty týče, udělal jsem rozhodnutí, které bylo v danou chvíli podle mě správné. Doufám, že to lidé po čase uznají," řekl agentuře Reuters.


O vyrovnání se postaral v 93. minutě Ivica Vastic poté, co Mariusz
Lewandowski stáhl ve vápně rakouského obránce Sebastiana Prödla a Webb nařídil penaltu. Do ostré kritiky sudího se pak pustili zejména Poláci. Premiér Donald Tusk dokonce prohlásil, že měl sto chutí rozhodčího zabít. "Některé věci člověk řekne s horkou hlavou, takže vyznějí trochu jinak. Většina fanoušků jsou slušní lidé," reagoval Webb, který je na svém prvním velkém turnaji. "Žádné výhrůžky se ke mně nedostaly a kritika pro mě není nic nového, proti ní se musíte obrnit. Pískal jsem to, co jsem viděl," uvedl.

ČTK