2. října 2015 11:19 Lidovky.cz > Sport > Fotbal

Wenger jako Vrba. Ještě jedna otázka na Čecha a končíme, vyhrožoval

Trenér Arsenalu Arséne Wenger. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Trenér Arsenalu Arséne Wenger. | foto: Reuters

PRAHA Otázky na české fotbalové reprezentanty v posledních dnech málem zapříčinily předčasný konec dvou tiskových konferencí. Kvůli dotazům na Limberského hrozil odchodem ze sálu Pavel Vrba. Teď ho napodobil i Arséne Wenger, který nechtěl komentovat své rozhodnutí nepostavit Petra Čecha.

Pavel Vrba, trenér české fotbalové reprezentace, se rozčílil na novináře na nominační tiskové konferenci kvůli otázkám na Davida Limberského. Odmítal komentovat jeho vynechání ze soupisky.

Když se otázky neustále opakovaly, pohrozil dokonce přítomným novinářům odchodem ze sálu. Vysloužil si za to velkou kritiku. Teď se může bránit - dělají to i jiní.

Vrbu napodobil Arséne Wenger. Trenér londýnského Arsenalu je pod palbou médií a fanoušků od úterního utkání Ligy mistrů proti Olympiakosu Pireus. Do branky v něm místo Petra Čecha postavil náhradníka Davida Ospinu, který chyboval a podepsal se pod překvapivou porážku.

Po utkání se Wenger bránil. Tvrdil, že chyby se mohl dopustit i Čech. Zřejmě si myslel, že tímto prohlášením je vše vyřešené.

Na tiskové konferenci před dalším kolem Premier League ale Wenger dostával stále stejné otázky. Proč v tak důležitém utkání nechytal Čech, ale jeho náhradník?

„Nechci se k tomu vracet,“ dal najevo svou nevoli Wenger. „Máme dva brankáře na světové úrovni. Vybrat jednoho z nich je nejlehčí rozhodnutí, jaké mohu udělat.“

Ani to však přítomným novinářům nestačilo a ptali se dál. A to už Wenger nevydržel.

„Podívejte, zastavte ten příběh, nebo ukončíme tiskovou konferenci,“ rozčílil se trenér Arsenalu. „Vám v médiích chybí kreativita. Je to nudné. Pokud zpochybňujete Ospinu, tak já zpochybňuji vaši znalost fotbalu. Ano, udělal chybu, ale stále jsme mohli vyhrát.“

Rodičák se zvýší, návrh konečně míří do Sněmovny
Rodičák se zvýší, návrh konečně míří do Sněmovny

Vláda dnes potvrdila, že od 1. ledna 2020 zvýší rodičovský příspěvek z 220 tisíc na 300 tisíc. Na vyšší sociální dávku se mohou těšit novopečení rodiče i ti, kdo příspěvek v současnosti pobírají.