Neděle 27. listopadu 2022, svátek má Xenie
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Wenger jako Vrba. Ještě jedna otázka na Čecha a končíme, vyhrožoval

Petr Čech

  11:19
PRAHA - Otázky na české fotbalové reprezentanty v posledních dnech málem zapříčinily předčasný konec dvou tiskových konferencí. Kvůli dotazům na Limberského hrozil odchodem ze sálu Pavel Vrba. Teď ho napodobil i Arséne Wenger, který nechtěl komentovat své rozhodnutí nepostavit Petra Čecha.

Trenér Arsenalu Arséne Wenger. foto: Reuters

Pavel Vrba, trenér české fotbalové reprezentace, se rozčílil na novináře na nominační tiskové konferenci kvůli otázkám na Davida Limberského. Odmítal komentovat jeho vynechání ze soupisky.

Mohlo se to stát i Čechovi. Wenger brání náhradníka a dál doufá v postup

Když se otázky neustále opakovaly, pohrozil dokonce přítomným novinářům odchodem ze sálu. Vysloužil si za to velkou kritiku. Teď se může bránit - dělají to i jiní.

Vrbu napodobil Arséne Wenger. Trenér londýnského Arsenalu je pod palbou médií a fanoušků od úterního utkání Ligy mistrů proti Olympiakosu Pireus. Do branky v něm místo Petra Čecha postavil náhradníka Davida Ospinu, který chyboval a podepsal se pod překvapivou porážku.

Po utkání se Wenger bránil. Tvrdil, že chyby se mohl dopustit i Čech. Zřejmě si myslel, že tímto prohlášením je vše vyřešené.

Na tiskové konferenci před dalším kolem Premier League ale Wenger dostával stále stejné otázky. Proč v tak důležitém utkání nechytal Čech, ale jeho náhradník?

Ze Sparty až ke Zlatému míči? Adeptem na prestižní cenu je i Bony

„Nechci se k tomu vracet,“ dal najevo svou nevoli Wenger. „Máme dva brankáře na světové úrovni. Vybrat jednoho z nich je nejlehčí rozhodnutí, jaké mohu udělat.“

Ani to však přítomným novinářům nestačilo a ptali se dál. A to už Wenger nevydržel.

„Podívejte, zastavte ten příběh, nebo ukončíme tiskovou konferenci,“ rozčílil se trenér Arsenalu. „Vám v médiích chybí kreativita. Je to nudné. Pokud zpochybňujete Ospinu, tak já zpochybňuji vaši znalost fotbalu. Ano, udělal chybu, ale stále jsme mohli vyhrát.“

Toys and Stories: Děti z redakce otestovaly půjčené hračky
Toys and Stories: Děti z redakce otestovaly půjčené hračky

Také se vám stává, že vaše děti si hromadí hračky, se kterými si vůbec nehrají? Možná je čas to změnit. Naše rodiny otestovaly první on-line...