10. května 2017 22:52 Lidovky.cz > Sport > Fotbal

Wengerova parta se nevzdává. Čech vychytal nulu proti ‚Svatým‘ a Arsenal už je pátý

Brankář Arsenalu Petr Čech v zápase proti Southamptonu. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Brankář Arsenalu Petr Čech v zápase proti Southamptonu. | foto: ČTK/AP

SOUTHAMPTON Fotbalisté Arsenalu zvítězili v dohrávce anglické ligy 2:0 na hřišti Southamptonu a dál živí naději na postup do Ligy mistrů. V tabulce Premier League se posunuli na páté místo, za čtvrtým Manchesterem City zaostávají o tři body. Další bod ztrácejí na Liverpool, který má odehráno o zápas víc a drží poslední příčku zajišťující přímou účast v hlavní soutěži LM.

Arsenal přivedl na hřiště „Svatých“ v roli kapitána Petr Čech a podruhé za sebou vychytal čisté konto. Po bezbrankovém poločasu, v němž český gólman zlikvidoval dvě dobré šance soupeře, rozhodl o výhře „Kanonýrů“ Alexis Sánchez. Chilský útočník se trefil po hodině hry, kdy po skvělé individuální akci oslavil 20. gól v sezoně.

Anglická fotbalová liga - 26. kolo

Southampton - Arsenal 0:2 (60. Sánchez, 83. Giroud).

Sedm minut před koncem potvrdil vítězství Arsenalu Olivier Giroud. Střídající útočník se prosadil po spolupráci se Sánchezem a Aaronem Ramseyem tři minuty poté, co přišel na trávník.