13. července 2011 15:05 Lidovky.cz > Sport > Fotbal

Z ligy odchází další bronzové 'lvíče', Milan Černy

SK Slavia Praha - SK Sigma Olomouc (Milan Černý) | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy SK Slavia Praha - SK Sigma Olomouc (Milan Černý) | foto: ČTK

SIVAS Fotbalista Milan Černý míří ze Slavie do tureckého Sivassporu. Bronzový medailista z mistrovství Evropy do 21 let absolvoval zdravotní testy a s patnáctým celkem uplynulého ročníku turecké ligy podepsal předběžnou tříletou smlouvu. Kluby jsou na podmínkách transferu dohodnuty, administrativně dotažen však může být přestup až po valné hromadě Slavie 18. července.

Černý již odcestoval s novým klubem na soustředění do Rakouska. Zpočátku se bude třiadvacetiletý ofenzivní záložník na herním kempu připravovat individuálně, neboť ho trápí lehké zranění kotníku.

Jeho příchod do Turecka může být formálně uzavřen až po pondělní valné hromadě Slavie, na které bude zvoleno nové představenstvo. Smlouvu pak musejí podepsat dva statutární zástupci klubu. Podle spekulací dostanou Pražané za Černého v přepočtu mezi 20 - 30 miliony korun.

Transfer Černého do Sivassporu je ve stejné fázi jako odchod jeho spoluhráče ve Slavii obránce Ondřeje Čelůstku do Trabzonsporu. Také on se s tureckým klubem dohodl na předběžné smlouvě, definitivně uzavřena ale může být transakce až po valné hromadě.

Černý se stane spoluhráčem dvou Čechů stopera Jakuba Navrátila a defenzivního záložníka Tomáše Rady, kteří do tureckého klubu přestoupili před půl rokem z Plzně. Sivasspor patří k slabším tureckým celkům, v uplynulé sezoně skončil na prvním nesestupovém místě.

Černý měl do zahraničí namířeno už v zimě, kdy o něj usiloval Rostov na Donu. Z přestupu do Ruska ale na poslední chvíli sešlo, protože ofenzivního záložníka trápilo zranění kolena.

ČTK

Trest nebo domluva? Co na fyzické tresty říkají odborníci
Trest nebo domluva? Co na fyzické tresty říkají odborníci

Výchova dětí je těžká disciplína a neexistuje univerzální návod. Jak potrestat dítě, které neposlouchá? Fyzické tresty, zákazy nebo stačí jen domluva? Odborníci v tom mají jasno.