5. listopadu 2008 19:03 Lidovky.cz > Sport > Fotbal

Za Aston Villu by měli zůstat po škole Otík i Péťa

Radost dvougólového Necida.  | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Radost dvougólového Necida. | foto: ČTK

PRAHA Výsledkově takřka dokonalé kolo. K úplné spokojenosti scházelo jen udržení čistého konta a tím i podzimní neprůstřelnosti v Edenu. Potěšil by jistě také případný Neckův hattrick, ke kterému chyběl jen pověstný kousek štěstí.

Inkasovaný a především zcela zbytečný gól (viď Erichu?) nás sice může právem mrzet, ale buďme pokorní a mějme na paměti, že nikdo nemůže mít všechno. Myslím, že i v Praze existují kluby, pro jejichž příznivce je naše domácí bilance stále něčím, o čem si mohou leda tak nechat tiše zdát.

Optimismem nás naopak musí naplňovat, když nepočítáme poslední pětiminutovku, předvedená hra. Většímu gólovému vyjádření drtivé převahy zabránila jen trochu zbytečná skoro exhibiční hravost sešívaných borců. Ale jistě, když se daří, je možné chlapcům občas dopřát i trochu toho neškodného povyražení. Pokud bude červenobílá síla takto pokračovat i zítra, Belaid nastoupí od začátku, naplno se zapojí Švento a Brabec nebude dělat vylomeniny, není se proč Aston Villy bát.

Kdyby včera nepřišla dohoda s Novou většina fandů by neměla možnost vidět zápas na obrazovce. Nehodlám zde vyšetřovat, zda za to mohl veřejnoprávní Otík, nebo náš Péťa. Po škole by mohli zůstat oba, aby si uvědomili, že jestli je někdo živí, jsou to právě fanoušci!

Ale zpět k lize. Upřímné gratulace míří jak do Liberce, tak do Ostravy. Děkujeme a Baníku přejeme bod i v příštím utkání v Boleslavi.

A nesmíme zapomenout ani na Tomáše Řepku. Vzhledem k tomu, že od derby ho na českém ligovém trávníku ještě nikdo neviděl a hrozí, že už ani neuvidí, říkáme: Za všechno, co jsi pro nás Tomáši udělal, díky i tobě. Tvé velké "sparťanské srdíčko" se projevilo a projevuje vždy, když je to nejvíc potřeba!

Radost nám také v poslední době dělá jistý Pepík – chovanec z Letné. Bez jeho pozápasových komentářů by bylo v našem fotbale o mnoho méně legrace. Jen tak dál!

Autor (39) je tradicionalista ctící víru otců a zásadu, že krev není voda, i pokud jde o fotbal a věrnost Slavii.