Sobota 18. září 2021, svátek má Kryštof
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Za hození pisoáru 10 měsíců vězení

Sport

  15:24
PRAHA - Olomoucký okresní soud dnes poslal na deset měsíců do vězení fanouška fotbalistů pražské Sparty za hození pisoáru po pořadatelích. Jednadvacetiletý Pavel H. se toho dopustil koncem února na zápase letenského klubu proti olomoucké Sigmě. Napsal to server iDnes.cz.

Fanoušci Sparty rozdělali ve svém sektoru oheň. foto: Libor ZavoralČTK

Soudy tak pokračují v tvrdém postupu proti chuligánům na fotbalových stadionech. O výši trestu rozhodly přitěžující okolnosti. Mladík už byl v podmínce za napadení policisty po podzimním zápase Sparty se Slavií, kdy zřejmě neunesl přesvědčivou výhru "sešívaných" na Letné.

Chuligána usvědčili dva olomoučtí pořadatelé, kteří vypověděli, jak celý zápas házel na hřiště a do sousedících sektorů nejrůznější kusy keramiky - kusy utržených a rozbitých pisoárů.

Výtržníkovi podle serveru také neprospělo, že na fotbal přišel opilý, policisté mu naměřili 0,8 promile alkoholu v krvi. Když se sápal přes plot na pořadatele, aby se s nimi popral, spadl jim přímo do náruče.

V Olomouci rozhodčí zápas poprvé přerušil už ve 14. minutě, když na trávník dopadly světlice. I zbytek utkání se nesl v duchu boje ochranky Androva stadionu s letenskými rowdies. Dokonce hrozilo, že zápas bude přerušen. Diváky alespoň trochu uklidnilo až trio hráčů Sparty Blažek, Řepka a Berger.

První jarní kolo fotbalové ligy mělo prověřit nová pravidla bezpečnosti na stadionech. Zápasy však provázely výtržnosti na dvou stadionech - vedle Olomouce ještě v Brně. Ani na jednom pořadatelé nezvládli svou práci, když nezabránili sparťanským a ostravským chuligánům ve výtržnostech.

Také v Brně za to už před časem padly tresty. Třem nejagresivnějším příznivcům Baníku soud přikázal zapojit se do veřejně prospěšných prací, čtvrtý dostal čtyři měsíce vězení. Pátý, Polák, byl vyhoštěn.

Autor:

Nesmysly o inflaci v Česku. Znovu bude nízká, uvidíte, tvrdí ekonom Michl

Premium ČSÚ zveřejnil, že inflace je nejvyšší od roku 2008, 4,1 %. Hned v pátek jsem k tomu vydal v MF DNES článek „Nebojte se...

Chci přidat 20 tisíc. Generaci Z kuráž nechybí, s trpělivostí už je to horší

Premium Sedmatřicetiletý Libor vede pobočku banky v krajském městě. Za poslední měsíce přijal několik mladých lidí, dvacátníků...

Hladovění je to nejlepší, co pro sebe lidé mohou udělat, říká neurolog

Jde o největší problém současné medicíny, a to bez ohledu na covid-19 - Alzheimerova nemoc, nejčastější typ demence....

Mohlo by vás zajímat